Boysan’ın Evinde bu ay fotoğraf sergisi var. Tüm etkinlikler katılıma açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor. Takvimi uygun olanların hem mekanın enerjisine dahil olması hem de görünürlüğün sanatsal ifadesi için gitmeleri Sema Ablamızı da ayrıca sevindirir. Evet, şimdi etkinlik detayları gelsin. Sergide görüşmek üzere.

1+1: Birlikte Güçlüyüz!
18-22 Haziran 2019 tarihleri arasında,
Boysan’ın Evi’nde!

Açılış: 18 Haziran Salı, 19:00

Panel: Sanat ve Aktivizm
19 Haziran Çarşamba, 18:00

Hemhal Fotoğrafçılar Toplantısı
20 Haziran Perşembe, 18:00

Ömer Tevfik Erten’in çağrısıyla Türkiye’den yeni kuşak fotoğrafçıları bir araya getiren sergi, trans görünürlüğünün fotoğraftaki temsillerinden örneklerle fotoğraf ve aktivizm arasındaki ilişkiyi tartışıyor. MAKHism, Dilek Yaman, Damla Atak, Nazlı Yıldırım, Şener Yılmaz Aslan, Ateş Alpar, Ömer Tevfik Erten’in seçkilerinden oluşan ‘1+1: Birlikte Güçlüyüz!’ fotoğraf sergisine Boysan’ın Evi ev sahipliği yapıyor.

Panel: Sanat ve Aktivizm
19 Haziran Çarşamba, 18:00

Sergi kapsamında gerçekleşecek ”Sanat ve Aktivizm” başlıklı panel, sanat kuramcısı Ezgi Bakçay ve Prof. Seçkin Tercan’ın katılımıyla 19 Haziran Çarşamba günü saat 18:00’da Boysan’ın Evi’nde yapılacaktır.

Hemhal Fotoğrafçılar Toplantısı:
20 Haziran Perşembe, 18:00

Sergide yer alan sanatçıların katılımıyla, toplumsal cinsiyet alanında çalışmalar yapan ya da yapmak isteyen fotoğrafçıların bir araya geleceği toplantı 20 Haziran Cuma günü 18:00’da Boysan’ın Evi’nde gerçekleşecektir.

Etkinliğin facebook linki için lütfen tıklayınız.