Okuma süresi: 2 dakika

allaturca ve 3dots’un ortaklığıyla 17-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 4. Bozcaada Caz Festivali’nin İlk Avantajlı Dönem biletleri kısa sürede tükendi! Bu yıl da yaz mevsiminin en çok konuşulacak müzik etkinliklerinden biri olacak Bozcaada Caz Festivali, doğa ve gastronomi tutkunlarına seslenen programıyla da alternatif tatil arayanların adresi olacak. Festivalin Erken Dönem biletlerinin satışı ise biletix’te sürüyor.

allaturca ve 3dots’un ortaklığıyla bu yıl 4’üncüsü yapılacak Bozcaada Caz Festivali, 17-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek. Açık hava enerjisi ile caz ve doğaçlama müziği buluşturan Bozcaada Caz Festivali’nin geçen hafta (28 Ocak) satışa çıkan İlk Avantajlı Dönem biletleri ise 3 gün içinde tükendi. Kaçıranlar için Erken Dönem biletleri ise biletix’te satışa sunuldu.

Bu yıl da cazın ustaları ile genç yetenekleri aynı sahnede ağırlayacak ve tatilini iyi müzik dinleyerek geçirmek isteyenlere unutamayacakları bir 3 gün yaşatacak olan Bozcaada Caz Festivali, adanın farklı noktalarında gerçekleşecek sürpriz konserleri, gastronomi ustaları eşliğinde yapılacak tadım deneyimleri, çocuklara özel atölyeler, beden odaklı çalışmalar ve Bozcaada keşif rotaları gibi yan etkinliklerden oluşan Keşif programıyla da, enerjisini tüm Bozcaada’ya yaymaya devam edecek.

Programı çok yakında açıklanacak olan ve biletleri haftalar öncesinde tükenen festival, 17-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında 4. kez gerçekleşecek.

Cazın ustalarını Bozcaada’da ağırladı

2017’den beri Bozcaada’yı müzikseverlerin uğrak yeri haline getiren Bozcaada Caz Festivali, genç yaşına rağmen, Türkiye’nin önde gelen müzik etkinliklerinden birine dönüştü. Geçtiğimiz yıl, aralarında Londra Caz Festivali, Stockholm Caz Festivali, North Sea Jazz gibi önemli müzik etkinliklerinin de olduğu Avrupa Caz Ağı’na katılan ve adını uluslararası alanda da duyurmaya başlayan festival, bugüne kadar Yussef Dayes, Erik Truffaz, Erkan Oğur, Elif Çağlar, Volkan Öktem, Sarp Maden, Alp Ersönmez, Korhan Futacı, Birsen Tezer, İmer Demirer gibi bir çok usta ismi sahnesine konuk etti. 

Erişilebilir ve çevre dostu festival

İnsana, hayvana ve çevreye saygılı, eşitlikçi politikalarıyla da dikkat çeken Bozcaada Caz Festivali, geri dönüşümle yeniden yapılandırdığı sahnesi ve alandaki atıkları en aza indirmeye yönelik örnek çalışmalarıyla, eğlence sektöründe ileri dönüşüm (upcycle) bilincini uyandırdı. Geçen yıl Erişilebilir Her Şey İnisiyatifi’nin desteği ile başlattığı ve fiziksel düzenlemelerden sosyal medya iletilerine dek, engellenen bireylerin festivale katılımlarını artırmaya yönelik attığı somut adımlarla da Türkiye’nin erişilebilir ilk festivali oldu. 

Detaylı bilgi için: bozcaadacazfestivali.com 

4. Bozcaada Caz Festivali
17-19 Temmuz 2020, Bozcaada
Biletler: biletix.com 
Erken Dönem: 275 TL