Okuma süresi: < 1 dakika

Sonsuz sanat kendisini sonlu bir sanatın içinde var edeceğini bizlere duyurdu. Duyanlar olarak şahitliğimizi yerine getirmek için ilk adımımızı attık. 06/02/2020 – 07/04/2020 tarihleri arasında “Bir Devrin Malzeme Üzerinde Bıraktığı İzler” sergisi Endless Art Taksim’de.

Bakıldığında malzemenin kendisi biz değil miyiz? Kendi malzememizdeki izleri göstermek ve ortak izleri anlamak için sergide olmaya gayret edin lütfen. Sanat, üç merkezli insanı kısa ancak güçlü izlenimler ile besleyen bir alan. Koku gibi, güçlü bir hatırlatıcı. Detayları Sanat Direktörü Başak İlhan’dan iletiyorum.

Sergide tuval resimleri, heykeller, gravür, serigrafi baskılar vb. çeşitli teknikler ile üretilmiş sanat eserlerini irdelerken, aralarında Hanefi Yeter, M. Sadık Altınok, Memiş Aslan, Süleyman Saim Tekcan ve Tamer Başoğlu’nun da bulunduğu bu beş kadim sanatçının malzemeyi teknik, yöntem ve üslupla nasıl harmanladıklarını tecrübe edeceğiz.

6 Şubat 2020 Perşembe günü, saat 18:00’de açılışı İstanbul Endless Art Taksim’de gerçekleşecek olan sergiyi sanatseverler yaklaşık iki ay süreyle takip edebilecek. Bu beş değerli sanatçıyı ve bir devrin malzeme ile dansının yansımalarını bir araya getirmenin haklı gururunu yaşadığımız sergide, siz değerli sanatseverler ile bir araya gelmekten de ayrıca mutluluk duyacağız.

Detaylı bilgi için http://endlessarttaksim.com