Okuma süresi: 2 dakika

Cappadox, bu yıl yine çok farklı temalarla 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında “Gelin bahçemizi ekelim” diyecek. Çağdaş sanat, müzik, açıkhava, gastronomi etkinlikleriyle Kapadokya’da dopdolu bir program bizleri bekliyor. 

Cappadox, farklı konseptlerdeki etkinlikleriyle sıra dışı bir festival deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Doğa yürüyüşleri, flora yürüyüşleri, vadi bisikleti, gurme tadımları, piknikler, yoga, meditasyonların yanı sıra konserlerle de renklenen festivale, katılımcılar kendi programlarını yaparak dahil olabiliyor.

Sun Ra Arkestra, Dhafer Youssef Quartet, Gevende, Karsu ve Udi Yervant konserlerine katılabilir ya da yoga, pranayama ve meditasyon seanslarıyla doğanın ritmini tutabilirsiniz. Ayrıca “Gelin bahçemizi ekelim” temalı birçok sergi de ziyaret edilebilecek.

Cappadox etkinlikleri Uçhisar, Göreme ve çevresinde gerçekleştirilecek. 19 Mayıs-22 Mayıs arasında dilediğiniz şekilde bir program hazırlayarak dahil olabilirsiniz. Kaçırmayın!

Tomás Saraceno - Becoming Aerosolar, Free Flight, 2015

Etkinlik biletlerini biletix üzerinden alabilirsiniz. Gezgin ve Kaşif olmak üzere iki farklı paket bulunmakta. Bu paketleri kendi kürasyonunuzla hazırlayabiliyorsunuz.

Marila Dardot - The Origin of the Work of Art Sanat Eserinin Kökeni, 20...

Kızıl Çukur University of Tsukuba, JAPAN

Ayşe Erkmen - Eskiz

Kısacası, “Cappadox bu coğrafyanın geçmişinden ve doğasından yola çıkarak günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir pencereden hıza ve küresele karşı, doğanın ritmini, insani ölçeği ve yereli merkeze alıyor.

Marila Dardot - The Origin of the Work of Art Sanat Eserinin Kökeni, 20... (1)

Festivalin programının tamamına ulaşmak istiyorsanız, buyrun.