Ana SayfaKültür & SanatTiyatroÇocuk müzikalleri Nisan’da Kadıköy’de

Çocuk müzikalleri Nisan’da Kadıköy’de

-

Çocuk müzikalleri sahneye koyan Sarıyer Sanat Tiyatrosu, Nisan ayında Kozyatağı Atacan Sanat Merkezinde sahne alıyor. Masal dünyasının birbirinden renkli karakterleri hafta sonları saat 14.00’te çocuklarla buluşuyor.

23 yıldır çocukları tiyatro ile buluşturan Sarıyer Sanat Tiyatrosu, Nisan ayında Atacan Koleji’nin sahnesi olan Kozyatağı Atacan Sanat Merkezinde sahneye çıkıyor. Tiyatro, Nisan programı kapsamında her Pazar ve Nisan ayının son Cumartesi günü oyunlarını sahneleyecek.

Rapunzel ve Beyaz Atlı Prensi, Ali Baba’nın Çiftliği, Külkedisi Harikalar Diyarında ve Neşeli Günler oyunları çocuklarla buluşacak. Müzikli ve danslı oyunlar, 3-12 yaşları arasındaki çocuklara hitap ediyor. Gösterim saati 14.00 olan oyunların biletleri, kültür merkezi gişesinden ve Biletix.com’dan temin edilebiliyor.

Nisan programı

3 Nisan Pazar

14.00

Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi

10 Nisan Pazar

14.00

Neşeli Günler

17 Nisan Pazar

14.00

Ali Baba’nın Çiftliği

24 Nisan Pazar

14.00

Külkedisi Harikalar Diyarında

30 Nisan Cumartesi

14.00

Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi

Gişe Tel: 0541 406 26 06

Oyun Konuları

Ali Baba’nın Çiftliği: (Yaş: 3-7) Yolları Adalet Ormanında kesişen müzisyen dört kafadarın eğlenceli mi eğlenceli komik mi komik hikayesi. Köpek Bastır, Eşek Fret, Kedi Guendillın ve Horoz Tortolini, Arı Maya’nın yardımıyla Ali Baba’nın Çiftliğini zalim barondan kurtarabilecek mi?

Külkedisi çocuk müzikalleri

Neşeli Günler: (Yaş: 3-12) Sarıyer Sanat Tiyatrosu’nun müzikal film Sound of Music’ten uyarladığı Neşeli Günler, disiplinli deniz subayı Trump’un çocuklarına dadılık yapmak üzere köşke gelen Maria’nın hikayesini anlatıyor. Maria, daha önce tam on dört mürebbiyeleri olmuş çocukların hem de kaptan Trump’un kalbini kısa zamanda kazanır. Hep birlikte müzikten bir masal dünyası kurarlar.

Rapunzel ve Beyaz Atlı Prensi: (Yaş: 3-12) Aynı gün sarayda doğan terzinin kızı Rapunzel ve kral ile kraliçenin oğlu Prens, doğumlarının ardından kaçırılırlar. Hırsızlar fidye için Prens’i kaçırır. Rapunzel ise saçlarının gençlik sihrine sahip olduğuna inanan cadı tarafından kaçırılır ve bir kuleye hapsedilir. Rapunzel ve Prens’in yolları bir gün kesişir ve birlikte eğlenceli bir maceraya atılırlar.

Rapunzel çocuk müzikalleri

Külkedisi Harikalar Diyarında: (Yaş: 3-12) Klasik Külkedisi masalının tiyatro uyarlaması olan oyun, Külkedisi’nin arkadaşları iki minik fare ve İyilik Perisinin yardımıyla, üvey kardeşlerinin engellerine rağmen Prensin düzenlediği baloya gitmesini anlatıyor.

SON YAZILAR

Commedia Dell’arte’ye feminist bir bakış

“Commedia dell’Arte” ifadesinin sözlükteki anlamı “sanat” ve “komedi”nin birleşmesinden doğuyor olsa da, özellikle Venedik’te Karnaval kültürüyle, sosyolojik açıdan olağanüstü bir özgürlük ve başkaldırının simgesi olmuştur....

Atölye Sohbetleri | Burcu Tuna Yosunlu: “Oyunculuk, bir ‘olma hali’dir”

Sanatçı dostlarımla gerçekleştirdiğim söyleşileri dönem dönem bu köşede Atölye Sohbetleri adı altında sizinle paylaşacağım. Siz de bu değerli sanatçıları yakından tanımak ve keyifli sohbetlerimize eşlik...

İzmir Devlet Tiyatrosu oyuncusu Deniz Burak Mersinli ile kariyeri ve tiyatro üzerine söyleşi

.vce-row-container .vcv-lozad {display: none}   .vce-row-container .vcv-lozad {display: none}   .vce-row-container .vcv-lozad {display: none}   .vce-row-container .vcv-lozad {display: none} ...

Ahmet Yapar: “Hayat öyle bir illüzyon ki bir biçimde delirmenizi engelliyor”

Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Ahmet Yapar kimdir? Yolu tiyatroyla nasıl kesişmiştir? Ahmet Yapar: 1984 Mersin Tarsus doğumluyum. Tiyatroya 1997 yılında amatör olarak başladım. 2003 yılında 9...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol