Çukurova Ekoloji Günleri, Çukurova Ekolojik Yaşam İnisiyatifi (ÇEYİ) tarafından organizasyonu üstlenilen ve 4-5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ilk kez düzenlenen bir etkinliktir. 

Etkinlik kapsamında İklim Değişikliği, Kent Mimarisi, Yenilenebilir Enerji, Gıda Güvenliği, Geri Dönüşüm, Halk Sağlığı, Mültecilik, Deniz Kirliliği, Toplumsal Cinsiyet, Nükleer ve Termik Santral gibi konu başlıkları filmler aracılığıyla seyircilerle buluşuyor.

16 farklı ülkeden 19 filmin gösterileceği etkinlik filmlerinin tümü Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) seçkisi olarak gösterime sunuluyor.

Etkinlik süresince film gösterimlerinin yanı sıra filmlerden ilham alan söyleşiler ve atölyeler, katılımcıların ekolojik yaşam hakkında farkındalık kazanmalarını amaçlıyor.

Fuaye alanında gerçekleştirilecek fotoğraf ve resim sergisi, dans performansı, tiyatro oyunu ve müzik dinletileriyle dolu dolu bir etkinlik programı ile Çukurova Ekoloji Günleri katılımcılara umut ve ilham vaad ediyor.

Etkinlik kapsamındaki tüm film gösterimleri ve diğer tüm etkinliklere katılımlar ÜCRETSİZDİR.