Okuma süresi: < 1 dakika

Bundan sonra gideceğiniz büyük müzik festivallerinde, geceyi geçirmek için daha rahat ve şık bir seçeneğiniz var. Belçikalı tasarım firmaları Compaan ve Labeur, kamp yerleri için standart bir çadırın ötesine geçebilecek bir ürüne imza attı. Çadırda konaklama fikrini pek sevmediği için festivallerden kaçınan insanlar düşünülerek tasarlanan bu ürün, alternatif bir çadır deneyimi sunuyor. Fikrin yaratıcılarından Barbara Vanthorre tasarımın çıkış noktasını “Festival zamanlarında otel fiyatları yükseliyor ve yer bulma sıkıntısı yaşanıyor. Bu durumda festival müdavimlerine; neden rahat, sıcacık bir bal peteği alternatifi sunmayalım diye düşündük“ şeklinde anlatıyor.

Görüntüsü ile bal peteğini andıran B And Bee altıgen odacıklardan oluşuyor. Her odacıkta; altına eşyalarınızı koyabileceğiniz alana sahip, koltuğa dönüşebilen büyük boy yataklar bulunuyor. Kilit, lamba ve güç kaynağını da içinde bulunduran karaçamdan yapılmış bu odacıklar dikine bir yapı oluşturuyor. Kenarında bulunan hafif metalden yapılmış basamaklar sayesinde üstte bulunan odacıklara rahatça çıkılabiliyor.

B And Bee çadırlar, festivallerde alanı daha efektif kullanma olanağı sağlıyor. Dikey yapısı sayesinde kısıtlı alana sahip festivallerde konaklama kapasitesini artırıyor. Ayrıca ekip, geliştirdikleri bu konseptin festivallere çevresel bir bakış açısı kazandıracağını düşünüyor.
“Tüm kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak amacıyla ekibimiz; güvenlik şirketleri, festival organizatörleri ve kentsel hizmetler ile ortak bir çalışma yaptı” diyen tasarım ekibi ideal bir konaklama alanı yaratmışa benziyor.

Kaynak: The VergeDezeenArch Daily