Okuma süresi: 2 dakika

Danset Sahne Sanatları ve KOREV (Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği) iş birliğiyle 7 Haziran 2017 Çarşamba akşamı Ankara CerModern Sanatlar Merkezi’nde bir dans tiyatrosu düzenlendi.

Yaşamak için kazanmak mı, kazanmak için yaşamak mı? Yaşamın bu paradoksunu, duyguları öne çıkaran ve duygular üzerinden anlatmaya çalışan 7-18 yaş aralığında 53 dansçının sahnede yer aldığı dans tiyatrosu, izleyenlere keyif dolu dakikalar yaşattı. 23 şarkıyla ve farklı koreografilerle dans gösterileri hazırlayan ekibin finalde ailelerini dahil edip gösteriye devam etmeleri izleyenleri duygulandırdı.

Gökhan Sonbahar yapımcılığında, Nur Sonbahar koreografisi ve sanat yönetmenliğinde düzenlenen STYX dans gösterisi; Elif Güvendik’in sunumu, Irmak Ünal’ın sahne performansı ve oyuncular Burcu Biricik, Özgür Çevik, Demet Şaşmaz Levi ve şarkıcı Sami Levi’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

Her çocuğun sevgi dolu bir ailede büyümesini sağlamak için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen dans tiyatrosundan ele edilen tüm gelir, devlet korumasındaki çocuklara bağışlandı.

KOREV Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Aydeniz, KOREV’in 2005 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca yürütülen koruyucu aile ve evlat edinme hizmet süreçlerinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacından bahsetti. Ayrıca Danset Sahne Sanatları ve koreograf Nur Sonbahar ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını, bu etkinlikle bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını dile getirdi.