Okuma süresi: 2 dakika

Yeni bir ekonomik sistem öneren Good4Trust 14 Haziran Çarşamba günü Maçka Sanat Parkı’nda düzenlenecek “İyilik Şenliği”nde iyi insanları buluşturacak.

İyilikleri paylaşarak, sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici” ve onlardan hizmet alan “türetici”leri buluşturmayı hedefleyen Good4Trust.org, Şişli Belediyesi desteğiyle, 14 Haziran Çarşamba günü Maçka Sanat Parkı’nda bir şenlik düzenliyor.

2015 yılında Dr. Uygar Özesmi ve arkadaşları tarafından Türkiye merkezli kurulan Good4Trust, “iyilik ve güven” ekseninde, ekolojik ve adil bir yaşamı öneren yeni bir ekonomik sistem. Good4Trust hedefini; adil, çevre ve insana dost üreticileri destekleyerek türetim ekonomisini teşvik edip doğayı kollayan bir toplum ve hakkaniyetli bir ekonomik sistem oluşturmak olarak tanımlıyor. “Türetim ekonomisi” olarak da adlandırdığı bu modeli, üreticileri ile birlikte tanıtacakları 14 Haziran’daki şenliğin bir amacı da daha iyi bir dünyanın olabileceğine dikkat çekmek.

Adil ve doğaya dost üretim yapan “üretici” ve satın aldığı ürünün nereden geldiğini, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen, daha çok yerel ürün kullanmaya özen gösteren “türetici”lerin buluştuğu Good4Trust.org, “çarşı” bölümünde adil ve doğaya dost yöntemlerle üretilen bu ürünler satışa sunuluyor. Platformda ayrıca iyiliklerin paylaşıldığı ve teşvik edildiği bir bölüm de yer alıyor. Good4Trust, böylece platform takipçileriyle birlikte iyilikleri çoğaltmaya ve kişileri sorumluluk almaya davet ediyor.

Şişli Belediyesi’nden “İyilik”e destek

Maçka Sanat Parkı’nda Türkiye’nin farklı illerindeki doğa dostu 25 Good4Trust üreticisinin, ürünlerini sergileyip çeşitli sunumlar, uygulama ve deneyimleri gerçekleştireceği şenlikte, canlı müzik performansları da yer alacak.

“Good4Trust İyilik Şenliği”ne destek vermekten son derece mutluluk duyduklarını söyleyen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü “Dünya üstündeki tüm kötülüklere rağmen, Pollyanna değilim ve dünyayı iyiliğin kurtaracağına gönülden inanıyorum. Şişli, tarihi boyunca farklı etnik kültürlerin, dinlerin, görüşlerin bir arada yaşayabildiği nadide bir semt. Şişli’de yaşayanlar dünyaya duyarlı, saygılı ve hassas. Hedefi doğayı korumak, birbirine adil ve iyi davranmak, daha yaşanabilir bir dünya için iyilikleri çoğaltmaktan olan bu şenliğe sahip çıkmak, elbette ki görevimdi” dedi.

Good4Trust İyilik Şenliği, sabah 10:00’da başlayıp akşam 20:00’a kadar devam edecek.

* Good4Trust hakkındaki; türetici ve üretici sayıları, paylaşılan iyilikler gibi en son istatistiklere https://good4trust.org/press adresinden ulaşabilirsiniz.