Darwin. Bizim canımız kedi arkadaşımız. Bir soğuk Ocak akşamı, henüz 3 yaşındayken hayata gözlerini yumdu Darwin, bir hastalığa tutuldu ve kanındaki enfeksiyona yenik düştü. Ona olan sevgimiz, artık aramızda yok diye bitecek değil pek tabii. Anılarımız o denli kabarık ve unutulmaz ki…

Gaia’yı Gaia yapmaya karar verdiğimizde Darwin yanımızdaydı. Tüm karar aşamalarımızda, kırgınlıklarımızda ve mutluluklarımızda bizimleydi. Uykusuzluklarımıza ortak oldu gecelerce. Alanını işgal edip redaktelerce çıldırdığımızda da bizimleydi. Mırıltılı tasarımlarımız ve bıyık dokunuşu görsellerimizde bir kere olsun yanımızdan ayrılmayan Darwin’e bir vefa gösterelim dedik. Siz de tanıyın Darwin’i, o tam da adını aldığı gibi, bir evrim harikası idi. Şimdi arşivlerimizde ve zihnimizin baş köşesindeki yerinde. Güzel gözlü, değişik kedi Darwin, seni hiç unutmayacağız. 

Fotoğraflar, Darwin’i üç yıl önce hayat arkadaşı kabul edip bizimle tanıştıran, ona çok iyi bakan, yeri geldiğinde kendisi yemek yemeyip Darwin’e mama alan dostumuz, eski gönüllümüz Sasun Bazaryan’a aittir.