THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

4171

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı.

31 Ocak Pazartesi akşamı Adnan Menderes Havalimanı’na Fulden İ. adlı yolcu ile yolculuk eden Salem adlı kedinin THY’nin ihmalleri sonucu kaçmış olduğu THY görevlileri tarafından Fulden İ’ye bildirildi. Fulden İ.’ye “önce kedinizi bulduk” denerek farklı bir kedi gösterildi. Başka bir gün ise kedisinin bulunduğu bildirilerek havalanına çağrıldı fakat bu sefer de görevliler Fulden İ.’nin tüm uyarılarına rağmen kedi çıksın diye otobüslere vurarak ve motorları çalıştırarak Salem olma ihtimali olan kedinin kaçmasına neden oldular.

Ardından yalnızca bir kere TGS’den alınan özel izinle Fulden İ.’nin kediyi aramasına göstermelik olarak izin verilse de kedi bulunamadı ve tekrar aranmak istediğinde buna izin verilmedi. Fulden İ. Anadolu Jet ve THY’nin şikayetlerine cevap vermediğini ve “belki 6 ayda ya da bir senede buluruz” gibi cevaplar aldığını iletmekte.

Evde doğup büyüdüğü için devasa büyüklükte ve korkunç bir gürültüye sahip bir havaalanında hayatta kalabilmesi mümkün olmayan canlıları depolarına, apronlarına, otobüs peronlarına, çöplüklerine mahkum eden THY sorumluluk almayarak ve sunduğu çözümsüzlükle her yıl yüzlerce hayvanın ölümüne sebep olmaya devam ediyor. Dostları hayvanları yitiren yolcular ise bir umut bir gün onlara kavuşmayı hayal ediyor.

Konuyla ilgili kamuoyu yaratmak için oluşturulan instagram sayfası: instagram.com/salemisko