Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıDenyo, fotoğraf için köpekbalığını okyanustan sürükledi

Denyo, fotoğraf için köpekbalığını okyanustan sürükledi

-

Geçtiğimiz hafta Arjantin sahilinde meydana gelen bebek yunus ve selfie olayı hepimizi yıkıma uğratmıştı. Benzer bir vahşet bu sefer de Florida, Palm Sahili’nde meydana geliyor. İnsan görünümlü mahlukât köpekbalığını tutarak kıyaya sürüklüyor.

Beşeriyetin varlığından beri sömürü her daim olsa da sosyal medya aracılığı ile çok hızlı ve daha çok önümüze düşüyor böyle şeyler.

Sahile giden bir kişi okyanustan köpekbalığını çıkartarak onu etkisiz hale getirmeye çalışıyor ve birkaç insan da elinde telefon kameralarıyla o an olanları kayda alıyor. Kameraları gören “denyo” da adeta “güç bende” edalarıyla köpekbalığının suya tekrardan serbest bırakılmasından önce poz veriyor.

Flori’da Haber spikeri Ashleigh Walters tarafından kaydedilen görüntüler, köpekbalığının doğal yaşamının dışına nasıl çıkartıldığını tam olarak göstermiyor. Tüm bu insan şarlatanlığı bittikten sonra köpekbalığı suya geri bırakılmaya çalışılıyor. Güçten düşen köpekbalığının suya ulaşması ilk birkaç dakika biraz zor oluyor. 

Ashleigh Walters’ın çektiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Shark Capture, Release on Palm BeachVIDEO: Shark capture, release on Palm Beach(Shark was put farther into water after end of video. It did not resurface for several minutes.) WPTV #amcrew #wptvwx #beach #shark

Posted by Ashleigh Walters on 20 Şubat 2016 Cumartesi

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol