Okuma süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz hafta Arjantin sahilinde meydana gelen bebek yunus ve selfie olayı hepimizi yıkıma uğratmıştı. Benzer bir vahşet bu sefer de Florida, Palm Sahili’nde meydana geliyor. İnsan görünümlü mahlukât köpekbalığını tutarak kıyaya sürüklüyor.

Beşeriyetin varlığından beri sömürü her daim olsa da sosyal medya aracılığı ile çok hızlı ve daha çok önümüze düşüyor böyle şeyler.

Sahile giden bir kişi okyanustan köpekbalığını çıkartarak onu etkisiz hale getirmeye çalışıyor ve birkaç insan da elinde telefon kameralarıyla o an olanları kayda alıyor. Kameraları gören “denyo” da adeta “güç bende” edalarıyla köpekbalığının suya tekrardan serbest bırakılmasından önce poz veriyor.

Flori’da Haber spikeri Ashleigh Walters tarafından kaydedilen görüntüler, köpekbalığının doğal yaşamının dışına nasıl çıkartıldığını tam olarak göstermiyor. Tüm bu insan şarlatanlığı bittikten sonra köpekbalığı suya geri bırakılmaya çalışılıyor. Güçten düşen köpekbalığının suya ulaşması ilk birkaç dakika biraz zor oluyor. 

Ashleigh Walters’ın çektiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Shark Capture, Release on Palm BeachVIDEO: Shark capture, release on Palm Beach(Shark was put farther into water after end of video. It did not resurface for several minutes.) WPTV #amcrew #wptvwx #beach #shark

Posted by Ashleigh Walters on 20 Şubat 2016 Cumartesi