Okuma süresi: < 1 dakika

İnsan bencil bir tür. Kendi keyfi için öldürmeye hazır. Mesela sırf damak tadı için et yiyor ve bunun için hayvanları katlediyor; süt için ineklerin esir edilmesine, suni dölleme yöntemleri ile ineklere tecavüz edilmesine, yumurta için tavukların ömrünün sonuna kadar güneş görmemesine ve erkek civcivlerin hemen öldürülmesine göz yumuyor; keyif için faytonlara binip atlara işkence ve esaret sunuyor; deri, kürk gibi ahlaksızlık örneklerini diğerleri kadar sergiliyor; sirkler ve yunus parklarında gösteriler için sürekli işkence gören hayvanların acısından eğlenebiliyor.

Bunun son örneği geçtiğimiz hafta Arjantin kıyılarında meydana geldi. The Dodo internet sitesinde’den Stephen Messenger’ın bildirdikleri şu şekilde:

“Geçtiğimiz hafta Arjantin sahilinde bir bebek yunus turistler tarafından selfie çekilmek amacı ile elden ele dolaştırılırken öldürüldü. Öldürülen yunus başka bir yunusla birlikte denizde sahile yakın bir pozisyondayken insanlar tarafından sudan çıkarıldı ve insanlar etrafını sarıp ona dokunmak ve selfie çektirmek istemeleri nedeni ile uzun süre su dışında kaldı. Yunuslar uzun süre su dışında kalabilecek hayvanlar değiller. İnsanların düşüncesiz bencilliğinin sonuçları gene ortaya çıkmış oldu.”