Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıTuristlerin "selfie" çekmek için elden ele dolaştırdığı bebek yunus öldü

Turistlerin “selfie” çekmek için elden ele dolaştırdığı bebek yunus öldü

-

İnsan bencil bir tür. Kendi keyfi için öldürmeye hazır. Mesela sırf damak tadı için et yiyor ve bunun için hayvanları katlediyor; süt için ineklerin esir edilmesine, suni dölleme yöntemleri ile ineklere tecavüz edilmesine, yumurta için tavukların ömrünün sonuna kadar güneş görmemesine ve erkek civcivlerin hemen öldürülmesine göz yumuyor; keyif için faytonlara binip atlara işkence ve esaret sunuyor; deri, kürk gibi ahlaksızlık örneklerini diğerleri kadar sergiliyor; sirkler ve yunus parklarında gösteriler için sürekli işkence gören hayvanların acısından eğlenebiliyor.

Bunun son örneği geçtiğimiz hafta Arjantin kıyılarında meydana geldi. The Dodo internet sitesinde’den Stephen Messenger’ın bildirdikleri şu şekilde:

“Geçtiğimiz hafta Arjantin sahilinde bir bebek yunus turistler tarafından selfie çekilmek amacı ile elden ele dolaştırılırken öldürüldü. Öldürülen yunus başka bir yunusla birlikte denizde sahile yakın bir pozisyondayken insanlar tarafından sudan çıkarıldı ve insanlar etrafını sarıp ona dokunmak ve selfie çektirmek istemeleri nedeni ile uzun süre su dışında kaldı. Yunuslar uzun süre su dışında kalabilecek hayvanlar değiller. İnsanların düşüncesiz bencilliğinin sonuçları gene ortaya çıkmış oldu.”

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Kronstad
Kronstad
Özgürlük bireyin kendisinde başlar. Kavramak gerekir önce. Anlamak yetmez, bilmek yetmez. Kavrayıp şaşırmak gerekir. O zaman anlarız etrafımızı saran kölelik kafesinin nasıl da içinde olduğumuzu. Köle olmak istemiyorsak köle olmamayı öğrenmeliyiz. Eğer istersen asla köle olmazsın.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol