Ana SayfaYaşamKadınDerin ruhlu kadınlar, neden kusursuz bir ilişki için çabalarlar?

Derin ruhlu kadınlar, neden kusursuz bir ilişki için çabalarlar?

-

Eğer oldukça ince düşünen ve sürekli sorgulayan bir kadınsanız, hayat sizin için daha zor olabilir. Ne kadar derin, ince ruhlu bir karaktere sahipseniz, size âşık olabilecek birini bulmak o kadar zor olacaktır. Ne kadar kişiyle görüşüp tanıştığınızın, tanıştıktan sonra neler hissettiğinizin pek bir önemi kalmaz. Sadece bu tanışmalarla ve kısa süreli ilişkilerle kalırsınız; çünkü erkekler derin bir kadınla baş edebilecek kadar güçlü değillerdir. Neden mi? İşte bazı cevaplar:

Açık sözlüdürler: Fikirleri tarafsızdır, kendine aittir. Sözleri, keskin bir bıçak gibidir. Kendi fikirlerine önem verir. Ne düşünüyorsa onu söyler, genel düşüncelere göre konuşmaz. Cümleleri pek çok insanı rahatsız eder. Onun cümleleri ve kişiliği; kısa ve güzel şeyleri duymayı seven insanların olduğu yapay bir dünyaya ayak uyduramaz.

Sürekli sorgularlar: Sorular sorarlar ve karşılarındaki erkeği bu sorularıyla hazırlıksız yakalarlar. Birlikte vakit geçirirlerken, her şeyi sorgulamaya başlarlar. Sığ sularda değil, derinlerde gezinirler. Fakat erkekler derin sularda gezinmeyi sevmezler.

Ne istediklerini bilerek davranırlar: İhtiyaçlarını ve isteklerini tam olarak bilirler. Hayat eşi olacak kişiden de ne istediklerinden tam olarak emindirler. Sizi beğense de beğenmese de bunu açık sözlülükle dile getirirler.

Âşık olduklarında gözleri karadır: Âşık oldukları zaman korkusuzdurlar ve yara alacaklarını bilseler bile tüm çizgileri aşarlar. Erkekler ise, böylesine korkusuzca seven birini gördüklerinde biraz korkarlar. Bu durum, birtakım sebeplerden dolayı, maalesef ilişkilerinde bir engel oluşturabiliyor.

Korkusuzlardır ve derin bir karaktere sahiptirler: Kendi fikirleri hakkında konuşup düşüncelerini paylaşmaktan çekinmezler. Derinlikleri, diğer insanları her zaman korkutur. Aslında insanları korkutan bir diğer yanları da açık sözlülükleridir. Herkes, bu açık sözlülükle baş edemez. Kimileri baş etmek için saf tutkuya ve güce ihtiyaç duyar ve pek çok erkek bu çabalara değmeyeceğini düşünür.

Derin bir ilişki isterler: Eğer detaycı düşünen kişilerse, derin bir ilişki isterler. Kalbindeki en derin yerlere inebilecek ve kendi kalbinin derinliklerine indirecek bir erkek isterler. Onlara göre sevgi, fiziksel birleşmeden önce zihinsel bir birleşmedir. Karşısındaki kişinin geçmişinden bir şeyler anlatmasını, en derin sırlarını ve korkularını kendileriyle paylaşmalarını isterler. Fakat çoğu erkek, geçmişine karşı nefret ve korku duyar. Bu durumdan ötürü de güven problemi yaşarlar.

Hayatlarına kolayca ve kararlı bir şekilde devam ederler: Hiç kimseyi beklemezler. İlişkinizin geleceğine karar vermek için ilişkinize biraz ara verseniz bile, beklemezler. Hayatlarına kaldıklarına yerden devam ederler. Güçlü ve dayanıklıdırlar. Gerçekleşmesi için özel bir şeyler arasalar bile bunu kendi başlarına yaparlar.

Ne diyelim, her güçlü kadının arkasında yine kendisi vardır. Hiçbir kadın, güçsüz değildir. Yeter ki içimizdeki gücü keşfedip, kullanmayı bilelim!

Bu gücü keşfedip kullanmanıza küçük bir sihirli değnek gibi yardım edecek bir şarkı ve çevirisini bırakıyorum buraya. Şarkıyı beğenmeniz, klibinin ve sözlerinin hayatınızda iz bırakması ve size güzel, değerli hissettirecek biriyle karşılaşmanız dileğiyle!

Dene

Makyajını yap Alışverişe git
Tırnaklarını bitir, saçlarını kabart  Avmlerde kredi kartını doldur
Daha çok koş  Seçmene gerek yok ya
Zayıflığını koru ki seni beğensinler  Hepsini al ki seni beğensinler

Beğenirler mi?  Beğenirler mi?
Seksi ol  Bekle biraz
Utangaç olma çıkar gitsin  Niye senin hakkında düşündükleri bu kadar umrunda?
İstediğin bu değil mi?  Sen yalnız kaldığında
Birine ait ol ki seni beğensinler  Sadece sen, kendini beğeniyor musun?
Beğenirler mi?  KENDİNİ SEVİYOR MUSUN?
Bu kadar zorlamak zorunda değisin
Her şeyini vermek zorunda değilsin
Sen sadece kalk, kalk, kalk
Tek bir şeyi bile değiştirmek zorunda değilsin
Çabalamak zorunda değilsin

Bu kadar zorlamak zorunda değisin
Kırılana kadar eğilmek zorunda değilsin
Sen sadece kalk, kalk, kalk
Tek bir şeyi bile değiştirmek zorunda değilsin

Makyajını çıkart
Saçlarını sal, bir nefes al
Kendini nasıl sevmezsin
Çünkü ben seni seviyorum

Çeviri kaynağı: The Minds Journal 

SON YAZILAR

Vakıf üniversitelerinde neler oluyor?

Üniversiteler tüm bileşenleriyle, emeğin ve bilginin kendini her an yeniden var ettiği mekânlardır. Üniversiteler eskiden beri hep toplumun aklı ve vicdanı olarak görülmüştür. Bu günlerde...

EŞİK: Kadın ve kız çocuklarını hayattan koparamayacaksınız, ev köleleriniz yapamayacaksınız

Eşitlik için Kadın Platformu (EŞİK) kız çocuklarının okullaşmasını teşvik adı altında, kız okullarının açılması yani karma eğitimin baltalanması hakkında açıklama yayımladı. Karma eğitime son vermenin...

Sus(ma)mak! İnan(ma)mak!

Gündem şu an bu iki kavramdan çok da bağımsız bir noktada değil. Size şimdi ufak bir düşünce egzersizi yaptırmak istiyorum. Bana katılabilirsiniz veya eleştirmek istediğiniz...

Kadın, doğa ve kesişen tahakküm: Av ihalelerinden İstanbul Sözleşmesi’ne, Kuzey Ormanları’ndan 6284’e

Hem ekofeminizm hem vegan feminizm kadınların, doğanın ve hayvanların üzerindeki ataerkil kapitalist baskının nasıl ortak sömürü hikayeleri ortaya çıkardığını yıllardır tartışıyor. Üstelik bunu, sadece bu...
Ezgi Kaplan
Ezgi Kaplan
Ingrate et solitaire marche

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol