Ana SayfaKültür & SanatFotoğrafDoyuran Kareler: Hayvan dostlarımızı gülümsetecek en güzel proje

Doyuran Kareler: Hayvan dostlarımızı gülümsetecek en güzel proje

-

Doyuran Kareler, herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olmayan, gönüllü hayvanseverlerden oluşan bir sosyal sorumluluk projesi. Sokak hayvanlarına ve barınaklara mama alınması karşılığında yeni evlenecek çiftlere düğün fotoğrafları çekiyor.

Fotoğraf çekimleri sadece mama karşılığında yapılıyor. Projeye katılmak için, ortalama düzeyde bir düğün fotoğrafçısına vereceğiniz tutardaki paranın karşılayacağı kadar mama satın almanız yeterli. Mama karşılığı da olsa, asla para kabul etmiyorlar.

Belirtilen miktarda mama satın alan çiftleri ihtiyacı olan yerlere yönlendiren gönüllüler, uzun yıllardır yönetmen, oyuncu veya medya içinde diğer alanlarda profesyonel olarak çalışan kişiler. Sokak hayvanlarının doyması dışında hiçbir beklentileri olmadığını belirten gönüllüler arasında, tiyatro sanatçısı İdil Fırat başta olmak üzere, yönetmen Savaş Çıkrak, fotoğraf sanatçısı Özlem Demircan gibi isimler de var.

Bu proje sayesinde, yeni evlenecek çiftler birbirinden güzel karelere sahip olurken, bir yandan da yüzlerce sokak ve barınak hayvanının da karnını doyurmuş olacaklar.

Doyuran Kareler 3
(Görsel: Doyuran Kareler Facebook Sayfası)

Projenin ilgili sayfaları:

www.doyurankareler.com
www.facebook.com/doyurankareler

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol