Okuma süresi: < 1 dakika

Doyuran Kareler, herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olmayan, gönüllü hayvanseverlerden oluşan bir sosyal sorumluluk projesi. Sokak hayvanlarına ve barınaklara mama alınması karşılığında yeni evlenecek çiftlere düğün fotoğrafları çekiyor.

Fotoğraf çekimleri sadece mama karşılığında yapılıyor. Projeye katılmak için, ortalama düzeyde bir düğün fotoğrafçısına vereceğiniz tutardaki paranın karşılayacağı kadar mama satın almanız yeterli. Mama karşılığı da olsa, asla para kabul etmiyorlar.

Belirtilen miktarda mama satın alan çiftleri ihtiyacı olan yerlere yönlendiren gönüllüler, uzun yıllardır yönetmen, oyuncu veya medya içinde diğer alanlarda profesyonel olarak çalışan kişiler. Sokak hayvanlarının doyması dışında hiçbir beklentileri olmadığını belirten gönüllüler arasında, tiyatro sanatçısı İdil Fırat başta olmak üzere, yönetmen Savaş Çıkrak, fotoğraf sanatçısı Özlem Demircan gibi isimler de var.

Bu proje sayesinde, yeni evlenecek çiftler birbirinden güzel karelere sahip olurken, bir yandan da yüzlerce sokak ve barınak hayvanının da karnını doyurmuş olacaklar.

Doyuran Kareler 3
(Görsel: Doyuran Kareler Facebook Sayfası)

Projenin ilgili sayfaları:

www.doyurankareler.com
www.facebook.com/doyurankareler