Okuma süresi: 2 dakika

Breakthru Films, dünyanın ilk uzun metraj yağlı boya animasyon filmi için çalışmaya başladı. Vincent Van Gogh’un hayatının anlatılacağı filmin fragmanı, dönüm noktası niteliğindeki filmle ilgili merak ettiklerimize kısa bir ışık tutuyor.

Armand Roulin karakteri için Douglas Booth

Vincent’i Sevmek“, yalnızca Vincent Van Gogh’un eserlerini hayata geçirmiyor, aynı zamanda sanatçının hayatını ve ölümünü, eserlerindeki karakterlerle olan hayali görüşmelerle anlatıyor.

Adeline Ravoux karakteri için Eleanor Tomlinson

56 bin tabloya ihtiyaç duyuluyor

Filmde, bir sonraki her kare için ressamın fırçasından eklenmiş hareketlerden oluşan yeni bir yağlı boya tekniği kullanılacak. Şimdiye kadar 100’den fazla sanatçının yer aldığı ve 56 bin tablonun ihtiyaç duyulduğu film Dorota Kobiela ve Hugh Welchman tarafından yönetiliyor. Filmin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 42 tablo satışa hazır hale getirilmiş ve seçilen diğer tablolar da ileride satışa hazır hale getirilecek. Filmdeki karakterler ise Vincent Van Gogh’un tablolarına benzetilecek şekilde hazırlanmış veya yeşil ekran önünde canlı görüntüleme sistemleri kullanılarak tablolarla birleştirilmiş.

Vincent van Gogh için Robert Gulaczyk

Kaynak: lovingvincent