Okuma süresi: < 1 dakika

Hayvan özgürlükçüleri Ekim ayının ilk yarısında hayvan hakları mücadelesi kapsamında bazı eylemler yaptı. Onların eylemleri sayesinde şimdi bazı hayvanlar özgürlüğüne kavuştu.

6 Ekim, İngiltere: Kafeslerde tutsak edilen 25 Tavuk öldürülmekten kurtarıldı ve özgürlüğüne kavuşturuldu. Eylemi A.L.F.* Doğu Yakası hücresi üstlendi.

8 Ekim, İngiltere: Kafeslerde tutsak tutulan ve öldürülerek bedenleri yenilmek istenen 50 tavuk kurtarıldı ve yaşayacakları evlere nakledildiler. İngiltere’nin güneyinde yapılan bu eylemi gene A.L.F. üstlendi. Mesajları açık: Tüm canlılar özgür olana kadar: A.L.F. !

9 Ekim, Şili: A.L.F. ve E.L.F.**’in ortak düzenlediği eylemlerde bir kasabın kapı kilitleri sabote edilerek açılamayacak hale getirildi ve duvarlarına sloganlar yazıldı. Ayrıca bir mezbahanın duvarlarına deney ve hayvan yeme karşıtı yazılamalar yapıldı.

9 Ekim, İtalya: Sabahın erken saatlerinde avcı katillere ait 7 araca sabotaj düzenlendi. Lastikler patlatıldı, karoserlerine (aracın taşıyıcı iskeleti) asit uygulandı. Bu sayede araçların yavaşça çökerek kullanılmaz hale gelmesi bekleniyor. Bu, bu ay avcılara yönelik 3. eylem oldu.

10 Ekim, Arjantin: Binicilik kursuna sabotaj; atları doğduğu andan itibaren insanlara köleleştirip hayatlarını elinden alan binicilik kulübüne bir saldırı düzenlendi, at taşımak için kullanılan römorklar yakıldı ve camlar kırıldı.

11 Ekim, France: Ormanda bulunan av kuleleri veganlar tarafından yok edildi.

13 Ekim, İngiltere: Porsuk avcılarına karşı mücadele eden bir grubun da yardımı ile 100 tavuk kafeslerden kurtarıldı ve hayatlarının geri kalanını güvende geçirecekleri yerlere taşındılar.

15 Ekim, İngiltere:  İnsanlar tarafından tutsak edilen ve öldürülmek istenen 56 hindi kurtarıldı ve özgürlüğüne kavuşturuldu. Bu eylem İsveç devleti tarafından tutuklanan hayvan kurtuluşu eylemcilerine ithaf edildi.,

16 Ekim, ABD: Mobil hayvan kesim aracı yok edildi. Araca hızlı çürümeyi sağlayan kimyasallar atıldı.

*A.L.F. : Animal Liberation Front : Hayvan Kurtuluş Cephesi. (vegan, hayvan ve doğa özgürlükçüsü örgüt, şu an İngiltere, İsveç ve ABD hapishanelerinde yüzlerce militanı bulunmakta)

**E.L.F. : Earth Liberation Front: Yeryüzü Kurtuluşu Cephesi (doğanın talanını önlemek için eylemler yapan örgüt, ALF ve ELF genelde bir bütün gibidir.)