Okuma süresi: < 1 dakika

Tüketiyoruz! Hem de hiç durmadan, hiçbir rahatsızlık duymadan, asıl tükenenin geleceğimiz olduğunu görmeden tüketiyoruz…

Yeni yüz yılın tatminsiz tüketim gönüllüleri olarak her birimiz, iliklerimize kadar işleyen tüketme arzusuyla varoluşumuzu anlamlandırmaya çalışıyoruz.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) verilerine göre, “insanın doğal kaynakları tüketme hızı, doğanın kendini yenileme hızının yüzde 50 üzerine geçmiş durumda. Ekolojik ayak izi ölçümlemelerine göre, dünyadaki herkes bir Kuzey Amerikalı kadar tüketse beş, bir Avrupalı kadar tüketse üç, Türkiye’de yaşayan biri kadar tüketse iki gezegene ihtiyacımız olacak.”

İşte tam da bu noktada Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) sizi, başlatmış olduğu “Ekolojik Ayak İzinin Azaltılması” kampanyası kapsamında ekolojik ayak izinizi ölçmek için beş dakikanızı bile almayacak ve tüketim alışkanlıklarınızı tamamen değiştirecek bir yolculuğa çağırıyor.

Siz de aşağıda belirtmiş olduğumuz linke tıklayarak bu kısa yolculuğa katılıp dünya üzerindeki ekolojik ayak izinizi öğrenin.

ekolojikayakizim.org