Okuma süresi: < 1 dakika

Ellie Davies, yetenekli bir multimedya sanatçısı, Birleşik Krallık’ın manzaralarını, güzel ve ruhani sanat eserlerine çevirmek için tam yedi yılını verdi.

Doğal manzaralara belli belirsiz detaylar katarak, gezenlerin ruhunda derin bir meditasyon ve arınma yaratmayı amaçlamış.

Kişisel internet sayfasına, “Orman; doğa, kültür ve insan faaliyetlerinin kesişme noktasıdır” yazan Davies, “Ormanlar, efsun ve büyülerin yapıldığı yerler olarak anıldıkları gibi, aynı zamanda tehlikeli ve gizemli sembolleridir masal ve mitolojilerin. Yakın tarihte de bilinçaltının psikolojideki özdeşi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Bu görüşlere karşı geliştirdiğim orman manzaralarıyla, insanların yaşadığı ve büyüdükleri yerlerin kimlik oluşumuna etkilerinin perdesini aralıyorum” şeklinde devam etti.

Sürreal Orman

Herbiri tek başına oldukça güzel olan görüntülerin, aynı zamanda seriler halinde de anlatmak istediği bir hikâyesi var. Sanatçının sitesine girip bütün çalışmayı görebilir, yabancı diliniz bulunuyorsa da, anlatmak istediklerini okuyabilirsiniz.

elliedavies.co.uk | Facebook | Twitter

Nils Frahm – Says

Kaynak: Bored Panda