Ana SayfaDuyurular & EtkinliklerEmin'i Antartika'ya yolluyoruz, sen de oy ver!

Emin’i Antartika’ya yolluyoruz, sen de oy ver!

-

Aramızdan birini, kuşların sevgili dostu yaban hayatı uzmanı Emin Yoğurtcuoğlu’nu gezegenin en ücra köşesindeki kuşları ve doğayı izleyip bizlere macera dolu hikâyelerle dönmesi için Antarktiya’ya yolluyoruz.

Bugün son gün ve Emin’in en az 2 bin oya daha ihtiyacı var, lütfen buraya tıkla! Çünkü Emin’in bu seyahate katılması için sizin oylarınıza ihtiyacı var. Bu seyahatle ilgili Emin şöyle diyor:

Dünyanın en ücra köşelerine, onbinlerce dolar ödemeden gitmenin her zaman bir yolu vardır. Burada önümde gerçek bir fırsat bulunuyor. Gidebilirsem orada karşıma çıkacak hayvanlar ve manzaralar şimdiden rüyalarıma giriyor. Dünyanın neresinden olursanız olun, dünyanın doğal halini insanlara gösterebilir ve onlara insanın özünü hatırlatabilirsiniz. Bu tecrübem, bana macera dolu araştırmalar sunacakken size dünyanın bir ucundan keyifli anılar ve fotoğraflar ile dönmemi sağlayacak. Penguenlerle fotoğraf çekilmek için sabırsızlanıyorum.”

Emin, bu seyahat için bir gemide 30 gün kalacak ve Arjantin’den başlayan yolculukları Antarktika’nın çeşitli bölgelerinde devam ettikten sonra Yeni Zelanda’da sona erecek.

Yapmanız gereken, yukarıdaki linki tıkladıktan sonra VOTE tuşuna basmak. Gerçek bir kişi olduğunuzdan emin olmak için facebookla giriş yapmanız isteniyor. Giriş yaptıktan sonra tekrar VOTE’a basın. İşlem tamamlanmıştır. Yani kısaca VOTE -> Login with facebook -> VOTE şeklinde 3 adımda oy verilebiliyor.

Bugün son gün! 

Afrika'da bir Dağ ardıcı başıma konmuştu

Kim bu Emin Yoğurtcuoğlu?

Dört mevsim, binlerce yer, sayısız yeni yüz, güzel anılar ve yalnızca bir hedef: Kuşlar

Çocukluğundan beri doğaya ve kuşlara aşık olan Emin, ilk kuş gözlemini 12 yaşında yapmıştır. Yıllar içinde kuşların peşinde Türkiye’nin her ilini dolaşan ve dünyada birçok ülkeye ziyaretlerde bulunmuş Emin, Türkiye’de en çok kuş türü görme rekorunu elinde bulunduran kuş gözlemcisidir.

Afrika'da bir maymunla dertleşme

Türkiye’de görülen 482 kuş türünün, 429’unu görmüş ve bunların 425 tanesini fotoğraflamıştır. 7 kuş türünün Türkiye’deki ilk kayıtlarını gerçekleştirmiştir. Dünyadaki 10 bin kuş türünün yüzde 20’sini görmüştür. Üniversitede yaban hayatı bölümünden mezun olup bunu iş olarak yapmaya devam ediyor.

Ala Sığırcıklar, Van, Türkiye

Emin, Türkiye ve dünyaya seyahatler düzenleyerek bu işe meraklı insanlara liderlik etmektedir. Emin, bunu dünyanın en keyifli işi olarak görüyor. Kuşların, sadece kuş cennetlerinde yaşamadığını söyleyen Emin, kanatlı uygarlığın dünyanın her yanına dağılmış olduğu ve hiçbir turistin uğramayacağı yerleri bile kuşlar sayesinde arşınladıklarını söylüyor.

Arap martısı, Mısır Emin Yoğurtcuoğlu, kuşlarla insanların arasındaki ilişkiyi göstermek istiyor. Kanatlı uygarlığı takip etmek hiçte kolay değil ve bunun için çok fazla zaman ve enerji gerekiyor ama kendi kanatlarınızı çıkarıp göç ettiğinizde kuşlar gibi özgürleşmeye başlıyorsunuz. Bunun anlamı ise hayattan alışılmadık ama daha eğlenceli bir şekilde keyif almak. O yüzden Emin, “Hayat Kısa. Onu Kertikle!” diyorBüyük çütre, Kafkaslar, Gürcistan (çilekkuşu) Devekuşu ile arkadaşlık Etiyopya, Afrika cüce doğanı Himalaya dağ köylüleri, Keşmir, Hindistan Japon Turnası, Japonya Japon Turuncu Baştankarası, Japonya Kar leoparını gördükten hemen sonra İspanyollarla sevinç Kar leoparını ilk bulduğumuz an bize olan bakışı Kara Sümsük, Umman Kaya Kartalı, Hindistan Kazakistan steplerinde Kızıl enseli Kar Serçesi, Hindistan Kızıldeniz Martısı, Mısır Kukumav baykuşu, Akçakale, Türkiye Küçük Alamecek, Van, Türkiye Küçük Bağırtlak, Umman Ladakh Islıkçı tavşanı, Himalayalar, Hindistan Ladakh, Hindistan

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol