Ana SayfaEkolojiEn iyi yol arkadaşı: Kedi Willow

En iyi yol arkadaşı: Kedi Willow

-

O görünüşte sokaktan kurtarılmış bir kedi olabilir ama bu küçük siyah kedi, sahibi ve karavanıyla birlikte Avustralya çevresinde 50.000 kilometreden fazla dolaştı. Sıcacık hikâyelerini bir de Rich East’in ağzından dinleyelim:

Hobart/Tazmanya‘yı Mayıs 2015’te terk ettiğimizden beri, kedim ve ben yani Rich ve Willow olarak seyahat ediyoruz.

Evimi, sahip olduğum her şeyi sattım ve bir ömür boyu yolculuğa çıkabilmek için işimden de çıktım. Arkamda bırakamayacağım tek bir şey vardı; bu küçük kedi… Onu da yanıma aldım.

Şubat 2017’de bu seyahatimizi Güney Avustralya’da tamamladık ve böylece Willow’un Avustralya’daki 2 kıta ve 6 eyalet seyahati de tamamlanmış oldu. Birlikte çok şey başardık ve inanılmaz güzel yerler gördük. O yanımda olmadan çıktığım bir seyahati hayal bile edemiyorum. Büyük Set Resifi’ni geçtik, dağlarda kamp kurduk, Queensland’daki Bourketown‘dan, Kuzey Bölgesine kadar binlerce kilometrelik çakıllı yollar aştık.

Bazı insanlar kedi ile seyahat ettiğim için bana çok garip bir gözle bakıyor ama Willow gerçekten çok sakin bir kedi ve yeni yaşamımızı çok seviyor. Willow gayet güvende çünkü her zaman nerede olduğunu bilmeme olanak sağlayan bir takip tasması var boynunda. Günün çoğu saatinde tasması boynunda ve kamp yerimizin etrafını keşfetmeyi oldukça seviyor. Takip tasması sayesinde eğer yürüyüşe çıkmak isterse bunu yönelişlerinden anlıyorum ve hemen arkasından gidiyorum.

Onunla birlikte dünya maceralarımı paylaşmak çok keyifli. Biri bana mesaj atıp “Fotoğraflarınızı gördük, sizin sayenizde güne güzel başladık” dediğinde çok mutlu oluyorum. Bana, şu an yaptığımız şeye devam etme amacıyla güçlü bir motivasyon kaynağı oluyor.

Gezgin hayatına tam olarak uyum sağladık artık ve günlerimizi ormanlarda, kumsallarda geçiriyoruz. Başladığımız yere yani evimize geri döndüğümüz nokta da olsak da başka yerlere gitmemizi engelleyecek hiçbir şey yok. Yoldaki yaşama alıştık ve hatta bu yaşam tarzımız haline geldi. Hayatta sizi mutlu eden ne varsa onları seçmelisiniz. Biz de şu an böyle mutluysak, neden tek bir noktada duralım ki?

Willow ile çok gurur duyuyorum. Karavanımı bir eve, tüm Avustralya’yı da bir bahçeye çevirdi. Gelmiş geçmiş en iyi yol arkadaşı!

Şu an itibarıyla 2,5 yıldır kedim Willow ve karavanımla birlikte Avustralya’yı geziyorum.

Bugüne kadar 50,000 km yol gittik.

Hobart/Tazmanya’daki evimizi 2015 yılında terk ettik.

Evimi, sahip olduğum her şeyi sattım ve bir ömür boyu yolculuğa çıkabilmek için işimden de çıktım.

Arkamda bırakamayacağım tek bir şey vardı; bu küçük kedi… Onu da yanıma aldım.

Şubat 2017’de bu seyahatimizi Güney Avustralya’da tamamladık ve böylece Willow’un Avustralya’daki 2 kıta ve 6 eyalet seyahati de tamamlanmış oldu.

Bazı insanlar kedi ile seyahat ettiğim için bana çok garip bir gözle bakıyor ama Willow gerçekten çok sakin bir kedi ve yeni yaşamımızı çok seviyor.

Yoldaki yaşama alıştık ve hatta bu yaşam tarzımız haline geldi. Hayatta sizi mutlu eden ne varsa onları seçmelisiniz. Biz de şu an böyle mutluysak, neden tek bir noktada duralım ki?

Gezgin hayatına tam olarak uyum sağladık artık ve günlerimizi ormanlarda, kumsallarda geçiriyoruz. Birlikte çok şey başardık ve inanılmaz güzel yerler gördük. O yanımda olmadan çıktığım bir seyahati hayal bile edemiyorum.

KaynakBoredPanda

SON YAZILAR

Ekoloji örgütlerinden Erzincan İliç için ortak açıklama

"Beklenen" felaket Erzincan İliç’te 13 Şubat 2024 tarihinde yaşandı. Uzmanlara kulak asmayan rantçılar para hırsları ile "öldürmeye", iktidar yargısıyla, bakanıyla, uygulamasıyla cinayetlere ortak olmaya ve...

Akbelen Ormanı TBMM Olağanüstü Genel Kurulu İçin Bilgi Notu

Geleceğini düşünenler Akbelen için mücadele ediyor. Yaşam Savunucuları TBMM'nin Akbelen gündemi ile olağanüstü toplanması için çağrı yapmış ve eklemişti: Koltukları boş görmek istemiyoruz! Direnen yaşam...

5’li çetenin yeni talan alanı: Akbelen

Devlet-şirket el ele politikaları her ne kadar bir kesimi zenginleştirse de halkın kalan büyük çoğunluğunu sahipsiz bırakıyor. Aidiyet ihtiyacı şöyle dursun temel haklarını bile gasp...

Akbelen Ormanı’ndaki Abluka Kaldırılsın, Kesim Kararı Durdurulsun! 

308 Kurum, Akbelen Ormanı'ndaki ablukanın kaldırılması ve kesim kararının durdurulması için ortak açıklama yaptı. İkizköylüler, Muğla, Milas’ta kömür madenciliğine karşı Akbelen Ormanı’nı ve yaşam alanlarını...
Ezgi Kaplan
Ezgi Kaplan
Ingrate et solitaire marche

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol