Türkiye’de asla düzeltilemeyeceğinden korktuğumuz durumlardan birisi de sokak hayvanlarının durumudur. Belediye başkanı köpek sevmiyorsa sistematik bir şekilde sokaktaki hayvanlar yavaş yavaş öldürülmekte.

Bunun yeni bir örneği de Eyüpsultan belediyesi tarafından Göktürk’te gerçekleştirildi. Göktürk bölgesine 5 araçla adeta harekat düzenleyen Eyüpsultan Belediyesi sokakların sakinleri olan köpekleri toplayarak bilinmeze gönderdi.

Halkın karşı çıkmasına rağmen her zaman olduğu gibi “şikayet var” bahanesinin arkasına sığınan belediye, polisin ve zabıtanın da desteği ile katliamını sürdürüyor.

Tüm tepkilere rağmen belediye katliamını durdurmuş ya da katletmek için kaçırdığı hayvanları geri getirmiş değil.

Mevcut yasalara göre yasa-dışı şekilde davranarak hem suç işleyen hem de hayvan katleden belediye başkanına çağrıda bulunuyoruz. Katliama son verin! Hayvanları yaşadıkları sokaklara geri gönderin!

Halk tepkili, sırf bir-iki kişi “rahatsız oluyor” diye her sokakta ayrı ayrı sevenleri olan hayvanların toplatılmasına kimsenin emri, iradesi yetmez. Bu ahlaksızlığın ve katliamın bir an önce durdurulmasını talep ediyoruz.

Eyüp belediyesi birkaç mutlu hayvan fotoğrafı ile “hayvansever belediyecilik” reklamları yaparken diğer yandan şu günlerde hayvanları yaşlı, genç, yavru demeden katletmektedir. Belki bu, katliamcılar için yüz kızartıcı bir durum ve ahlaksızlık olmayabilir ama bizlerin bu katliamcılara yaptıkları şeyin katliam olduğunu hatırlatmamız gerekmektedir.

Belediye devlet tarafından tahsis edilen ve görevi hayvanları kurtarmak olan hayvan ambulanslarını da hayvan katliamında kullanıyor. Kısacası belediye devletin her türlü imkanını hayvanlara işkence etmek ve onları katlederek, kendi zavallı ve ölüm sevgisine bürünmüş ruhlarını tatmin etmek için kullanıyor.

İlgili video: https://www.facebook.com/gozde.caglar.7547/videos/10155270418403323/

Video 2: https://www.facebook.com/gozde.caglar.7547/videos/10155270459033323/

Video 3: http://www.hurriyet.com.tr/video/eyupte-tartisilan-goruntu-sokak-kopeklerini-boyle-topladilar-40621715

29 Ekim Pazar Günü saat 12.00’de Eyüp Belediyesi önünde toplanıp, saat 14.00’te Basın açıklaması yapılacak. Etkinlik linki için lütfen tıklayın.