Evsiz bireyler sürdürülebilir yaşam için ekolojik tarım öğreniyor

247

Yeşil teknoloji ve doğaya saygılı girişimlerin önemli olduğunun farkında olsak da söz konusu bireysel katılımlar olduğunda yeterince destek verilmiyor. Özellikle evsiz bireyler için paranın olmadığı bir yerde taze ve organik üretim vermek büyük önem taşıyor.

Bu talihsiz gidişatı değiştirmek için Metro Atlanta Task Force, evsizlere ekolojik tarımı öğrenebilecekleri bir fırsat yaratıyor. Evsizlerin sığınak yöneticilerinden Anita Beaty’nin Atlanta Progressive News‘e yaptığı açıklamada, toplumun zaten kendi içinde filizlenen bu yeşil girişimin dışında bırakılan evsiz insanları yeşil teknoloji konusunda eğitmenin ve bu bilgileri paylaşmanın oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

2009’da bir çatı katında başlattığı bu girişimin yanında evsizlerin sığınma programı, 24 saat anında destek ve yardım hattı, geçici ev sağlama ve servis merkezi de sunuyor. Bu sürdürülebilir bahçecilik sayesinde evsizler bir yandan bahçe işleri pratiği yaparken bir yandan da kendi topluluklarını besleme şansı elde ediyorlar. Grup ilk hasadını baharda yapacak. Program aynı zamanda katılanlara çiftçilik ve pazarlama konusunda gelecekte kariyer fırsatı da sunuyor.

Metro Atlanta Task Force, bu projeyle evsiz sığınaklarının güzel bir örneği olacak anlamlı bir sistem yaratmış oluyor.

Evsizlerin sürdürülebilir yaşam için ekolojik tarım öğreniyor 1

Metro Atlanta Task Force 1 Evsizlerin sürdürülebilir yaşam için ekolojik tarım öğreniyor 3 Evsizlerin sürdürülebilir yaşam için ekolojik tarım öğreniyor 4 Evsizlerin sürdürülebilir yaşam için ekolojik tarım öğreniyor 5 Evsiz bireylerin sürdürülebilir yaşam için ekolojik tarım öğreniyor 6

Kaynak: My Modern Met