Bu alışılmadık kedi ve fare arkadaşlığı tüm klişeleri yok ediyor. Aynı zamanda aralarında harika bir arkadaşlık var.

Maggie Szpot ve ailesi, turuncu bir tekir kedi olan Ranj‘ı Winconsin eyaletinin Cedarburg kentinde yavru bir sokak kedisiyken buldu. Ranj büyürken Szpot evde fare besliyordu. Szpot, fare Peanut ve kız kardeşi Mocha’yı eve getirdiğinde kedinin onları avlayacağından endişe duyuyordu.

Bu durum hakkında çok fazla yanılıyor olamazdı. Szpot bu durum ile ilgili şöyle söylüyor: “Peanut, Ranj ile tanıştığında daha yavruydu. Peanut ve kız kardeşini oyun oynamaları için yuvalarından çıkarttım ve onları rahatça koşmaları için etrafı çevrili bir yere koydum daha sonra Ranj onlara daha da yakından bakmak için çevrili alanın içine zıpladı. Her zaman yeni şeyleri merak eder. Fareler ve kedi hemen arkadaş oldular ve Peanut sürekli Ranj’ı takip etti.”

Bunun yanı sıra Mocha, Ranj’a asla o kadar ısınamamıştı ancak bir video Peanut ve turuncu kedinin ne kadar ayrılmaz olduklarını gözler önüne seriyor. Bu kısa videoda Peanut yerinde duramıyor ve durmaksızın Ranj’ın üstüne tırmanıyor.

Szpot, Ranj mama kasesinden yemek yemeğe gittiğinde Peanut’un da onunla gidip yemek yediğini söylüyor ve ekliyor: ”Sanırım bunlar en harika zamanlardı, Peanut Ranj’ın yanında olmak için o kadar azimli ve kararlıydı ki, önüne çıkan her türlü engeli aşabiliyordu. Peanut aynı zamanda Ranj’ın sıcak kürkünde uyumayı seviyordu ve bazen çok sevecen şekilde onun kürkünü yalıyordu. Ranj bir kedi olduğundan çok fazla yalnız zaman geçirmeye gerek duymuyordu.”

Szpot:”Peanut’un Ranj’ın kişisel alanını çok fazla ihlal ettiği zamanlar vardı ve Ranj bu durumda oradan ayrılır ya da ondan kaçabilmek için yerden yüksek yerlere çıkardı. Bazen Peanut rahat bir şekilde Ranj’ın üzerine yayılırdı ve Ranj bundan çok fazla hoşlanmazdı. Peanut asla kişisel alan kavramını anlamamıştı ancak Ranj onun tuhaf hareketlerine tahammül etmekte iyiydi.”

Fare ve Kedi 2

Fare ve Kedi 3
Hatta bu tuhaf hareketlere sarılma…
Fare ve Kedi 4
Öpüşme
Fare ve Kedi 5
Birlikte uyuma
Ve birlikte yemek yeme bile dahildi.
Ve birlikte yemek yeme bile dahildi.
Ne yazık ki bu evcil fareler uzun yaşam sürecine sahip değiller. Peanut iki yaşındayken 2010 yılında öldü.
Ne yazık ki bu evcil fareler uzun yaşam sürecine sahip değiller. Peanut iki yaşındayken 2010 yılında öldü.

Szpot, Peanut’un ölümünden sonra Ranj’ın en iyi arkadaşını ve onunla gelen tüm eğlenceli şeyleri özlüyor gibi gözüktüğünü söylüyor.

Ancak üzülmeyin, şu an Ranj yalnız değil. Bu yıl 10 yaşına giren Ranj’ın Szpot’un kuşlarıyla iyi geçinen yeni bir arkadaşı var.

Adı Timmy
Adı Timmy
Ranj ailenin yeni üyesiyle iyi geçiniyor.
Ranj ailenin yeni üyesiyle iyi geçiniyor.
Ancak asla Peanut kadar özel bir arkadaşa sahip olmayacak.
Ancak asla Peanut kadar özel bir arkadaşa sahip olmayacak.

Eğer sizde Ranj ve onun hayvan arkadaşlarının devam eden maceralarını takip etmek istiyorsanız, onları Facebook ve Youtube kanallarından takip edebilirsiniz.

Kaynak: The Dodo