Okuma süresi: 2 dakika

Bu yılın başlarında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir yol kenarında Estella ve Pip isimli iki gine domuzu bulundu. Daha sonrasında hayvan barınağına götürülen gine domuzlarında çeşitli rahatsızlıkların bulunduğu tespit edildi. Bakıcılardan birinin açıklamasına göre, çok fazla sıkıldığı için Estella’nın sırtında kırıklar bulunuyordu. Sırtında bulunan problem Estella’nın gövdesinin altında felç oluşmasına sebebiyet verdi.

Harvest Home isimli hayvan kurtarma çiftliğine gitmeden önce yaklaşık 1 ay boyunca hiçbir tıbbi yardım alamayan Estella’nın hayatı, buraya geldikten sonra değişti. Huzur dolu bir yaşam sürdürmesini isteyen bakıcılar, Estella’nın geri kalan hayatında bir tekerlekli sandalyeye sahip olabilmesi için Facebook üzerinden yardım kampanyası başlattı.

Estella 4Estella ve Pip

Harvest Home’daki bakıcılar birkaç ay önce gerekli olan parayı topladıktan sonra Estella’nın vücuduna uygun özel bir tekerlekli sandalye tasarladılar.

Estella 3

The Huffington Post’a konuşan çiftlik yöneticisi Christine Morrissey yaşananlar hakkında şöyle diyor: “Estella’nın rahatça yaşaması için gerekli olan teçhizatı yapmayı başardık, yalnızca hareket etmesini sağlayacak birkaç küçük ayarlama kaldı. Tekerlekli sandalye Estella’nın hareket ve güç seviyesini artıracak bir egzersiz düzeneği olarak tasarlandı. Estella, bizim hayata tutunabilmiş çok değerli bir çocuğumuz. Onun bu azmine hayranlık duyuyoruz.”

Estella 2

Kaynak: My Modern Met 

Hazırlayan: Burak Avşar