Filistinli sanatçı Rand Jarallah, tutkunu olduğu farklı konularda farkındalık yaratmak için sanatın ve makyajın gücünü kullanan bir aktivist. Çalışmaları cinsiyet temelli şiddet, küresel ısınma, psikolojik rahatsızlıklar ve aktivist çalışmalarla ilgili diğer konular üzerine. Jarallah, çocukluğundan beri sanatla ilgili olduğunu ve bu işleri gönüllü olarak yaptığını söylüyor.

Çalışmaları yeniliğin ve yaratıcılığın bir birleşimi. Rand Jarallah, ”Bu zamana kadar makyajı aktivizm amaçlı kullanan biriyle hiç tanışmadım. Engelleri ve makyajla ilgili basmakalıp düşünceleri yıktığımı düşünmek beni mutlu ediyor. Genelde sadece yüzeysel amaçlar için kullanıldığı düşünülüyor.” diyor. Rand, makyajın kendisini ve makyaj ürünlerini ne feminist ne de kadın düşmanı olarak görüyor. Feminizm karşıtı ve sınırlayıcı olan güzellik endüstrisidir. Jarallah’ın çalışmaları cinsel şiddet, küresel ısınma, psikolojik rahatsızlıklar ve aktivist çalışmalarla ilgili diğer konular üzerine.

 

Rand Jarallah’ın çalışmalarını Facebook, Instagram ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz. Rand, önceki Instagram biyografisinde kendini tutkulu bir aktivist sanatçı, insan, hırslı ve birçok alanda yeteneğe sahip biri olarak tanımlamıştı. Bu gerçekten doğru. Jarallah, yetenek ve hırs patlaması. Makyajı video ve fotoğraf da dâhil olmak üzere bir çok şekilde aktivizm amacıyla kullanıyor.

Kirliliğin Başkalaşımı” fotoğraf serisini ve “Dear younger me” isimli videosunu kaçırmayın.

Kaynak: The Plaid Zebra