Ana SayfaKültür & SanatFotoğrafFotoğraflarla Ontario'daki 10 kamp alanı

Fotoğraflarla Ontario’daki 10 kamp alanı

-

Kamp sezonu resmi olarak açıldı. En iyi kamp alanları yaz boyunca dolu, o halde bu yaz hayallerinizin kamp tatiline hazır olun ve hemen araştırmaya başlayın.

Ontario güzel ve ünlü kamp alanlarına ev sahipliği yapıyor. Tatlı su gölleri, nehirleri, yürüyüş yolları, plajları, el değmemiş muhteşem doğasıyla da görenleri büyülüyor. Bu yaz için kamp yerinizi çok geç olmadan ayırtın. Bu kamp alanlarında hafta sonunuzu geçirmek için daha fazla fikre ihtiyacınız varsa biz sizin için bir liste hazırladık.

İşte bu yaz kamp yapma isteğinizi uyandıracak Ontario’daki 10 kamp alanı!

1. Algonquin Provincial Park

Toronto’nun sadece üç saatlik kuzeyinde olan Algonquin nehirler, ormanlar, doğa yürüyüşü ve kano yapma yerleri ve tabii ki kamp alanları ile dolu. Nehirler ve göller 1600 kilometrelik alana yayılıyor ve burası tam da kanoya ve yüzmeye meraklı kampçıların yeri.

2. Awenda National Park

Georgian Koyu üzerindeki Penetanguishene Yarımadası’nın kuzeyinde yer almaktadır. Bu parkta 31 km yürüyüş alanı bulunmaktadır. Korunan bir park olduğundan dolayı çok eğleneceğiniz, güzel ormanlar göreceğiniz ve Georgian Koyu’nda yüzme fırsatı yakalayacağınız bir gezi için yer ayırtın. Kamp alanları ve tüm tesisler yaz boyunca açık, çamaşırhane bile.

3. Killarney Provincial Park

Sudbury’den sadece bir saat uzaklıkta olan bu yer 363 km. Georgian Koyu dışında pembe granit kıyısıyla, La Cloche Dağları ve ormanın içine gizlenmiş nehirleriyle ünlü. Killarney özellikle unutulmaz ve görkemli gün batımıyla meşhurdur.

4. Sandbanks Provincial Park

Picton’da bulunan bu park dünyanın en büyük koyağzı set kum tepeciğine ev sahipliği yapmaktadır. Tatlı su gölü ve 60 metre yüksekliğindeki kum tepecikleri bu parkı görülmeye değer yapıyor. Ayrıca geniş sahilleri ve yürüyüş yolları güzelliğini tamamlar nitelikte. Ancak park hemen doluyor, yerinizi mümkün olduğunca çabuk ayırtmaya bakın.

5. Bon Echo Provincial Park

Bu park, Ontario’nun güney doğusunda bulunuyor. Üzerinde yerlilerin 260’tan fazla çizimi olan Mazinaw Kayası‘nın 100 metre uzunluğundaki falezleriyle bilinir. Park ziyaretçilere bot turları, yürüyüş yolları, kano kiralama yerleri, kumsallar ve geniş kamp alanları sunuyor.

6. Point Pelee National Park

Güney Ontario’daki Essex County bu muhteşem parka ev sahipliği yapıyor. Bu park, göçmen kuşların güzergahı üzerindeki ünlü bir dinlenme alanı olduğundan kuş gözlemcileriyle ünlüdür. Tahta kaldırımları, plajları göz dolduruyor ve kral kelebeklerinin çoğuna ev sahipliği yapıyor.

7. Pinery Provincial Park

Bu park Grand Bend’in kalbi. Kumsalları, bisiklet yolları, birbirinden farklı yürüyüş yolları ve dünyaca ünlü gün batımı manzarasıyla bilinmektedir. Bu park Ontario’nun en ünlü parklarından biri olmuştur.

8. Silent Lake Provincial Park

Bu park Bancroft yakınlarında, Ontario’nun doğusundadır. 19 kmlik yürüyüş ve dağ yolunun yanı sıra kumsalları ve manzara izleme yerleriyle de bilinir. Ontario’daki en küçük parklardan biridir, bu yüzden tenha bir kamp yeri arıyorsanız bu park tam size göre.

9. Quetico Provincial Park

Thunder Koyu’nun batısında yaklaşık 160 km’lik bir parktır. Diğer parklara göre daha kuytu köşede olduğu için onlar kadar kampçı ile dolu olmayacaktır. Burada ormanlar ve nehirlerin yanı sıra diğer parklardan daha doğal bir yaşam var. Parkın çoğu yerine botla, kanoyla ya da uçakla ulaşılabiliyor. Ancak kamp alanınıza gitmeniz için küçük bir kara yolu bulunuyor.

10. Bruce Peninsula National Park

Tobermory’de bulunmaktadır. Temiz mavi suyuyla, etkileyici falezleriyle, muhteşem ormanlarıyla, sahilleriyle ve yürüyüş alanlarıyla bu parkın kamp yapmanız gereken yerler listenizde kesinlikle olması gerekiyor.

Kaynak: The Plaid Zebra

SON YAZILAR

Röportaj: Jonas Bendiksen – The Book of Veles

“Magnum Photos ajansının fotoğrafçısı Jonas Bendiksen ile en son projesi olan ‘The Book of Veles’ hakkında kısa ama öz, bir o kadar da düşündürücü bir...

Bazı kentler, fotoğraf, kadınlar ve yolculuk

2013 yılında fotoğrafa olan tutkum beni uzun bir yolculuğa sürekledi. Güney Kurtalan Ekspresi'yle Diyarbakır'a gittim. Kıştı ve sırt çantamın içinde bilgisayarımı bile taşıyordum. Önce Ankara'da...

Burcu Aksoy’dan eşsiz zihin durumlarının oluşturduğu görüntüler

Disiplinlerarası sanatçı Burcu Aksoy'un ‘00:03’ isimli kişisel fotoğraf sergisi 19 Şubat’ta Artcrowdistanbul Online Galeri’de açıldı. Kontrollü normalleşme döneminin başladığı bugünlerde sanata erişimimiz ise genelde çevrimiçi devam...

Magnum’ın Karar Anı

Çeviri: Cenk Mirat Pekcanattı #MeToo hareketinin gazeteciliği kökünden dönüştürmesinin ardından geçen yaklaşık 3 yıllık süreçte, dünyanın en prestijli fotoğraf ajansı olan Magnum Photos kendini sürekli bir sektör...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol