Okuma süresi: 3 dakika
Duyuyorum/Hearing ses yerleştirmesinin yaratıcısı Müge Olacak, çalışmaları üzerine sohbet etmek için bomontiada ALT’ta olacak.

Duyuyorum/Hearing yerleştirmesinin üretimine giden araştırma ve gözlem süreçleri ile ilgili konuşacak olan Olacak, seyirciyi de kendisiyle birlikte iş üzerine düşünmeye davet ediyor.

Konuşma: 24 Kasım, 14:00
Ziyaret: 21 Kasım – 8 Aralık

Konsept: Müge Olacak / Üretim: Atelier Muse
Katılımcılar: Anonim / Proje Desteği: İrem Aycı, Dilara Akkoyunlu, Nazlınur Karaağaçlı, Sena Burcu Şahin / Elif Beyza Peker, Muhsin Doğrular, Saliha Yavuz’a özel teşekkürler.

Program, Atelier Muse işbirliğiyle, A Corner in the World X bomontiada ALT kapsamında gerçekleşmektedir.

Find Your Calling İstanbul 2018 Başladı!

Find Your Calling Istanbul Sanatçı Rezidans Programı, 2018 yılında sanatçılar Benedetta Reuter, Bassem Hawar, Nicola Hein, Yeşim Us, Özlem G., Johanes Rohloff, Sole Medina, Sezen Tonguz ve yapımcı Caroline Skibinski’yi ağırlıyor.

Program Atelier Muse yapımı ile mentörlük programında bazen production, 700DCC, mekan ortaklıklarında ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği ve Stüdyo Dutluk ile işbirliği içinde gerçekleştiriliyor.

Program kapsamında sanatçılarla izleyiciler için çeşitli karşılaşma alanları yaratılırken, Aralık ayında Yeşim Us ve Sole Medina ile atölye ve gösterimler gerçekleştirilecek. Detaylar aşağıdaki gibi…

SERBEST DOLAŞIM – SERAMİK ATÖLYESİ
İsmimiz, mesleğimiz, ünvanımız, tanımlarımız, duygularımız ve yargılarımızla var oluyoruz. Ne olduğumuz ne olmadığımızdan daha görünür. Oysa ki boşluklar, var olan, görünen kısmı ortaya çıkaran. Beden, zihin ve ruhlarımız da bu çerçeve içinde bir kalıba girmeye başlıyor.
Bedeni serbest bırakıp form dışına taşıdıkça geri kalan parçalar ne yapıyor? Sıkıştığımız formlardan formsuzluğa doğru bir serbest dolaşım mümkün mü? Hareketi açığa çıkarmak nerede başlıyor? Bu sessizliğin içinde olana sadece bakmaya başlayınca zihin ve beden nasıl tepkiler veriyor? Sessizliğin yarattığı kelimelerin bize söylediği hikaye ne?Kendı sesimizi, dilimizi, söylemimizi ve hikayemizi yeniden keşfetmekle başlayacağımız bu atölyede, çamurla seramikle birlikte malzemenin dilinin serbest dolaşım alanında bu hikayeyi yeniden nasıl yazacağımızla ilgili bir deneysel üretim pratiğine sizleri bekliyoruz.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

DUVARI HARİTALAMAK – KONTAK DOĞAÇLAMA DANS ATÖLYESİ

Düşmek, arada düşmek, düşmek arasında düşmek. Düşerek yürürken hislerimiz nelerdir? Bu kısa anlarda bir şeyler toplayabilir miyiz? Düşme yolunda GPS aygıtımız nedir? Her adım yer-zamanda küçük düşüşlerdir. Düşerken hangi riskleri alırız? Düşme dakikalarında yarattığımız yeni alanlar nedir? Bizi farkındalığa iten içgüdü nedir? Bir diğeriyle karşılaşıldığı zaman ortaya çıkan farklı harmoniler nelerdir? Hangi güçler düşmeden önce bizi ayakta tutar? Düşeyle nasıl baş edebiliriz… ondan uzun süre zevk alabiliriz? Düştüğümüz zaman neye dokunuruz? Düşmeye dokunabilir miyiz?

Duvarı Haritalamak adlı atölyede yer-zaman aracılığıyla, çağdaş dans ve kontak doğaçlama üzerinde çalışmalar yapacağız. Bu atölye içeri girmek, keşfetmek ve beden hareket halindeyken ortaya çıkan şeyleri ifade etmek için bir davet. Biz kendi dans haritamızı yaratacağız, hareket aracılığıyla dokunmayı keşfedeceğiz, vücudumuzun tonlarını değiştirecek ve baskı/ ağırlık arasında bir farklılık ortaya koyacağız. Eller açık ve uyanık. Yakalarız, tutarız, projelendiririz, davet ederiz, sarmalarız, kucaklarız; zamanın bütün olayı budur.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.