Yönetmen Wes Anderson, çarpıcı görsel tarzı olan ve alışılmadık karakterler içeren filmler yapmasıyla ünlüdür. Bu filmler unutulmazdır; Moonrise Kingdom ya da The Grand Budapest Hotel gibi isimleri duyduğunuzda görüntüleri hemen zihninizde resmedebilirsiniz. Retro tarzdan esinlenilmiş kostümlere ve renklere bürünmüş filmleri, bize günlük yaşamın zevkini aramamız için ilham verir. Bunu bulanların ise keşfettikleri yerleri paylaşacakları Accidental Wes Anderson isimli bir Reddit grupları var. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar burada Wes Anderson film sahnelerinin parçası olabilecek tarzdaki yerleri paylaşıyorlar.

Fotoğraflar Anderson’ın eşsiz estetiğinin ruhunu yansıtıyor. Bu yerler genellikle eski ve yüksek binalar. Diğer daha klasik yapılardan izole durumdalar. Bazıları geniş ormanlarla çevrili. Diğer yapılar terk edilmiş olmayabilir ancak tıpkı bir Anderson sahnesini andıran soluk ve “vintage” görünüme sahipler.

Reddit’in gösterdiği üzere, Wes Anderson görünümü dünyanın sadece bir kısmına özgü değil. İskoçya’dan tutun Hong Kong’a kadar bu özel yerleri bulabilirsiniz; sadece doğru bakmanız gerekmekte. Reddit kullanıcısı jake_tobin bunun güzel bir örneği. Geçtiğimiz günlerde Toronto’daki Spadina yolu üzerindeki hoş bir evin fotoğrafını paylaştı. Başka bir Reddit kullanıcısı fotoğrafı gördüğünde, “Bu binanın önünden defalarca geçtim ve hiç böyle görmedim. Bazen algılayamamanız garip. Teşekkür ederim.” şeklinde yorum yaptı.

Accidental Wes Anderson adlı Reddit grubunda hayat sanata benziyor. İnsanlar buraya tesadüfen Wes Anderson tarzında çekilmiş fotoğrafları gönderiyorlar. Fotoğraflar sanki Anderson’ın filmlerine aitmiş gibi görünüyor!

Tüm fotoğraflar Accidental Wes Anderson’a aittir.

Redhill Station, Singapur, Dan Sully
Konferans Salonu, Kuzey Kore
Gold Crest Resort Motel, Tyler Haughey
Choi Hung Estates, Hong Kong
Grand Pier, Weston-super-Mare, İngiltere
Hotel Principe di Savoia, Milan, İtalya
Metro, Brüksel
Door, Kiev, Ukrayna
Hamble-Warsash Ferry Shelter, Hampshire, Birleşik Krallık
Estoi, Portekiz
Grand Hotel de l’Europe, Bad Gastein, Avusturya
Spadina road, Toronto
REDvalentino Store, Roma, İtalya
Berlin, Almanya, Úlfar Loga
Stadt-Bad Gotha, Gotha, Almanya
Abandoned mall, Florida, Amerika Birleşik Devletleri
“Chateau”, Jeremy Kohm
Hotel Polonia, Torún, Polonya
Grand Hotel Tremezzo
Hotel Saratoga, Havana, Küba
Stenbock Palace, Stockholm, İsveç
Abandoned Hotel Belvédère, Furka pass, İsviçre
Pennsylvania Railroad Suburban Station, Pensilvanya
Kastellet, Kopenhag, Danimarka

Kaynak: My Modern Met