Okuma süresi: < 1 dakika

Televizyon tarihinin en başarılı yapımlarından biri Friends, ilk kez 1994 yılında karşımıza çıkmış ve 10 sezon boyunca izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarmıştı. Yayınlandığı sürede Altın Küre, Emmy dahil olmak üzere pek çok farklı ödüle layık görülen dizi David Crane ve Marta Kauffman‘ın direktörlüğündeki ekiple unutulmaz bölümlere imza atmıştı.

Günümüzde dahi, değişik yaş grupları arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. Gelelim, geçtiğimiz haftalarda açıklanan “Friends dönüyor” haberlerine. Evet, yanlış duymadınız! Hayranlar, Türkiye’de Central Perk açma hayalleri kurarken, NBC dizinin iki saatlik özel bir bölümle aramıza döneceğini duyurdu.

Friends iki saatlik ozel bolum ile geri donuyor (1)

Söz konusu bölümün senelerce kamera arkasında çalışan yönetmen James Burrows‘a saygı niteliğinde çekilmesiyle birlikte, bahsettiğimiz geri dönüş sandığımız kadar havalı olmayabilir. Zira efsanevi karakter Chandler Bing‘i canlandıran Matthew Perry programının yoğunluğu sebebiyle etkinliğe katılamayacak. Bunun yanı sıra David SchwimmerBana iletilen mesaja göre; sahneye çıkacağız, James ile ilgili konuşma yapacağız. Olay bundan ibaret” şeklinde konuşarak, beklediğimiz gibi bir birleşmenin olmayacağını söyledi.

Tüm bunlara rağmen Schwimmer, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Courteney Cox ve Jennifer Aniston’ın özel bölümde yer alacağı doğrulandı. Her ne kadar yayın tarihine dair net bilgiler bulunmasa da oyuncuların Şubat 2016‘da izleyiciyle buluşması bekleniyor. O zamana dek size Friends’i ne kadar özlediğinizi hatırlatacak aşağıdaki videoya bir göz atın deriz:


Kaynak: Entertainment Weekly, Vulture