Okuma süresi: < 1 dakika

Gaia, Haziran ayında raflara düşen ilk sayısıyla beraber her geçen gün kendini yenileyerek devam ettiği yayıncılık hayatının 9’uncu ayında, 7’nci sayısını sizlere sunuyor.

Hemen mağazadan satın alabileceğiniz Gaia, Ocak ayını özgürlük mücadelesine farklı bir pencereden bakmaya ayırdı. Dosya konusunda Animal Liberation Front (ALF – Hayvan Özgürlük Cephesi) ve Earth Liberation Front’un (ELF- Yeryüzü Özgürlük Cephesi) tarihini, eylemlerini ve etkilerini anlatan Gaia aynı zamanda, Fransa’da yaşayan direnişçileri ZADistleri sizlere tanıtıyor.

Unutmadan hatırlatalım; Gaia, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış araştırma yazılarını her ay farklı çerçevelerde basılı dergisinde paylaşır. Yani basılı dergi yazıları, internet sitesinde paylaşılan yazılardan bağımsız ve farklıdır.

Gaia’nın sürdürülebilir olması için desteklerinizi esirgemeyin.

Spread

Peki, bu sayıda başka neler var?

Ekoköylerin sürdürülebilir, barışçıl ve adil bir topluluklar olup olmadıklarını sorgularken diğer sayfalarda köleliğin tarihini ele aldık. Fotoğrafçıların yakaladıkları anlarla sayfalarımızı süslerken yeryüzünün cinsiyetinin dişi olduğu yazıldı.

Ressam Mehmet Cevdet Kösemen; nasıl resim yaptığını, ilham aldığı konuları ve bir miktar da anılarını anlattı.

Yine yeşil önerilerimiz sizleri bekliyor. Daha fazlası için satın almayı unutmayın.