Beş yavru doğurmuş sokak kedisi, sığındıkları garajda çıkan yangından yavrularını kurtarmak için görülmeye değer bir mücadele verdi.

İtfaiye ekibi olay yerine geldiğinde yavru kedilerin feryatlarını duydu. Anneyse ciddi bir biçimde yaralanmıştı. Daha sonra anladılar ki anne yanan garaja yavrularını kurtarmak üzere beş defa girip çıkmıştıDurumu gören itfaiyecilerden biri, hemen anneyi ve yavrularını bir kutuya koyup veterinere götürdü. Anne ne kadar ağır bir şekilde yandığının farkına varamayacak halde olmasına rağmen yavrularının iyi olup olmadığını sürekli kontrol etti.

kedi,scarlett2
Veteriner büyük uğraşlar vererek aileyi kurtarmayı başardı, fakat bir yavruyu kurtaramadı. Anne kedinin ağzında, burnunda, patilerinde ve kısmen yanmış kulaklarında ciddi hasarlar vardı. Kediler kurtarılıp, tedavi edildi. Anne de iyileşti. Yaraları bir haftalık tedavi ve yoğun bir bakımla iyileştirildi.

Hikâyeleri duyulmaya başladığından beri evsiz aileyi yuvalandırmak için her yerden teklifler yağdı. Gelen 7 bin’in üzerinde mektubun hepsinde ailenin yuvalandırılmak istendiği belirtiliyordu. İyileşmeleri 3 ay sürdü, sonra hepsi yuvalandırıldı. Karen Wellen ismindeki bir kadınsa, anne Scarlett’i evlat edindi.

kedi,scarlett1 Yangının sebep olduğu yaralar sebebiyle Scarlett’in özel ilaçlar kullanmaya ihtiyacı var. Karen, kendisi de ciddi bir kaza geçirdiği için anne kediye nasıl bakması gerektiğini çok iyi biliyor. Görünüşe göre Scarlett ve Karen çok iyi eşleşmişler. Bir zamanlar evsiz olan kedi, şimdi onu seven ailesinin yanında güvende. 

Kaynak: Idealist 4 Ever