Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıKedinin yangından neyi kurtarmaya çalıştığını görmek içinizi acıtacak

Kedinin yangından neyi kurtarmaya çalıştığını görmek içinizi acıtacak

-

Beş yavru doğurmuş sokak kedisi, sığındıkları garajda çıkan yangından yavrularını kurtarmak için görülmeye değer bir mücadele verdi.

İtfaiye ekibi olay yerine geldiğinde yavru kedilerin feryatlarını duydu. Anneyse ciddi bir biçimde yaralanmıştı. Daha sonra anladılar ki anne yanan garaja yavrularını kurtarmak üzere beş defa girip çıkmıştıDurumu gören itfaiyecilerden biri, hemen anneyi ve yavrularını bir kutuya koyup veterinere götürdü. Anne ne kadar ağır bir şekilde yandığının farkına varamayacak halde olmasına rağmen yavrularının iyi olup olmadığını sürekli kontrol etti.

kedi,scarlett2
Veteriner büyük uğraşlar vererek aileyi kurtarmayı başardı, fakat bir yavruyu kurtaramadı. Anne kedinin ağzında, burnunda, patilerinde ve kısmen yanmış kulaklarında ciddi hasarlar vardı. Kediler kurtarılıp, tedavi edildi. Anne de iyileşti. Yaraları bir haftalık tedavi ve yoğun bir bakımla iyileştirildi.

Hikâyeleri duyulmaya başladığından beri evsiz aileyi yuvalandırmak için her yerden teklifler yağdı. Gelen 7 bin’in üzerinde mektubun hepsinde ailenin yuvalandırılmak istendiği belirtiliyordu. İyileşmeleri 3 ay sürdü, sonra hepsi yuvalandırıldı. Karen Wellen ismindeki bir kadınsa, anne Scarlett’i evlat edindi.

kedi,scarlett1 Yangının sebep olduğu yaralar sebebiyle Scarlett’in özel ilaçlar kullanmaya ihtiyacı var. Karen, kendisi de ciddi bir kaza geçirdiği için anne kediye nasıl bakması gerektiğini çok iyi biliyor. Görünüşe göre Scarlett ve Karen çok iyi eşleşmişler. Bir zamanlar evsiz olan kedi, şimdi onu seven ailesinin yanında güvende. 

Kaynak: Idealist 4 Ever

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
İlksen Bostancı
İlksen Bostancı
Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. İnsanın evrendeki konumu üzerine sürekli kafa yoruyor. Dünyaya ve içindeki canlılara zarar vermeden hayatını sürdürmenin peşinde. Müzik ve edebiyatla ilgileniyor. Sanatın hayat kurtarıcı gücünü her gün yeniden keşfediyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,215TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol