Hiç ganja yogayı duydunuz mu? Bazılarınız biliyor da olabilir. Bu yoga sınıfında arkadaşlarınızla birlikte esrar kullanarak hem meditasyon hem de yoga yapıyorsunuz. Ganja yoga; ağrı kesici, sağlık, rahatlama ve içsel barışı filizlemek için yapılıyor. Birçok yogaya göre daha az fiziksel hareketi barındıran ganja yoga, farkındalık temeline dayanıyor.

10_ganja-yoga-in-Toronto

Daha önce hiç esrar kullanmamış kişiler için bu yoga sınıfı önerilmiyor çünkü büyük ihtimalle ilk deneyimden dolayı ilk trip’lerini yaşayacaklar ve yoga pozisyonları o an akıllarındaki en son şey olacaktır. Eğer daha önce yoga da yapmadıysanız, ganja yoga sınıfına katılmak yine önerilmiyor çünkü yoga hareketleri karışabilir ve dolaysıyla kendinizi yanlış bir hareketle incitebilirsiniz. Aynı zamanda, eğitmen de gözle görülebilir düzeyde yüksek kafada olabilir ve vereceği talimatlar tam açık olmayabilir. Bu yüzden yoga hareketlerini bilmek bu sınıfta önemli.

Ganja yoga sınıfını merak eden ve bu derslere katılan Regan McNeill, esrarın bazen zihninizi sakinleştirmesi açısından yararlı olabileceğini söylerken bazen de tam tersi etkinin olabileceğini de ekliyor.

3_ganja-yoga-in-Toronto2_ganja-yoga-in-Toronto5_ganja-yoga-in-Toronto6_ganja-yoga-in-Toronto7_ganja-yoga-in-Toronto4_ganja-yoga-in-Toronto8_ganja-yoga-in-Toronto9_ganja-yoga-in-Toronto
11_ganja-yoga-in-Toronto12_ganja-yoga-in-Toronto13_ganja-yoga-in-Torontoganja yoga14_ganja-yoga-in-Torontoganja yoga

Fotoğraflar: © Eric Zdancewicz

Kaynak: The Plaid Zebra, The Cannabist