Ana SayfaYaşamYoga & MeditasyonRaja Yoga Niyama III Tapas Meditasyonu

Raja Yoga Niyama III Tapas Meditasyonu

-

Işığın Mücevherleri olarak Raja Yoga çalışmalarına sizleri de davet ediyoruz. Meditasyon çalışmalarımız beş kural üzerine ilerlemektedir ve şu anda üçüncü çalışmadayız.
Raja Yoga’nın üzerine meditasyon yaptığımız bu beş kural, kişisel benliğimizin yaşamını yönetir ve enkarnasyondaki karakterimizin temelini oluşturur. Yama veya Niyama günlük yaşamı kontrol altına alan faktörler olarak kabul edilene kadar gerçek öğretmen yoga uygulamalarına izin verilmediği bilinmektedir.
İçsel ve dışsal arınma, memnuniyet-gönül ferahlığı, yüksek arzular, manevi kaynaklara çalışmak ve Ishvara’ya bağlılık nijama’yı (veya beş kuralı) oluşturur.
Bu meditasyonda yüksek dünyalara karşı duyulan özlemler üzerine çalışacağız. Tapas ya da üçüncü kural, fiziksel düzlemde etkili olur ve böylece vücudunun her atomu şevkle ve çabayla alevlenir… Bu ideale doğru “ilerlemek” ya da amaca doğru yol alabilmek yogaya talip olan kişide o kadar derin olmalıdır ki, hiçbir zorluk onu geri çevirmemelidir. Ancak bu nitelik geliştirilip kanıtlandığında ve hiçbir sorunun, hiçbir karanlığın ve hiçbir zaman öğesini engelleyemeyeceği anlaşıldığında, kişinin bir Üstadın öğrencisi olmasına izin verilir. Alevli çaba, istikrarlı, ısrarlı özlem ve ideal vizyona kalıcı sadakat, öğrenciliğin olmazsa olmazlarıdır.
Meditasyon yapmak ve adımlarımızı bizden önce buralardan yürümüş sayısız varlığın ayak izlerine göre atmak öğrenciliğin doğasını parçasıdır. Yoldaki derinliği, yüksekliği ölçmeli ve kendimizi zorlu tırmanışlara alevli, yüksek özlemler içinde hazırlamalıyız.
Bilgi ve Kayıt İçin
0545 387 40 44
Sosyal Medya ve Diğerleri İçin
https://linktr.ee/isiginmucevherleri

SON YAZILAR

17 Mayıs Derneği Esenlik Buluşmaları yoga ve nefes çalışmalarıyla devam ediyor

17 Mayıs Derneği'nin LGBTİ+ aktivistlerini güçlendirmeye yönelik düzenlediği Esenlik buluşmaları yoga ve nefes çalışmalarıyla devam ediyor. 14 Mart ve 16 Mart tarihlerinde gerçekleşecek online çalışmalara...

Şimdi lütfen o tuttuğun nefesi bırakır mısın?

Bir yazı yazmaya başlayacağım ve nasıl başlayacağımı bir türlü bulamıyorum. Silip silip yeniden yazdığım ama bir türlü beni tam olarak tatmin etmeyen cümlelerden geçiyorum. Bunun...

Herkül’ün 12 Görevi ve Astroloji Çalışmaları

Işığın Mücevherlerinden astroloji ve mitoloji takipçilerini sevindirecek bir haberi sizlerle paylaşıyorum. Mitra yayınevinden bu hafta çıkacak olan Herkül'ün 12 görevi ve Astrolojik Yorumları kitabıyla birlikte çalışmalar...

Sezen Erol ile yogadan müziğe uzana yolculuğu üzerine söyleşi

Sezen Erol ile yogadan müziğe uzanan yolculuğunu ve yeni çıkan teklisi Uyan'ı konuştuk. Kısa süre önce yeni tekliniz “Uyan” müzikseverlerle buluştu. Uzun yıllar ara verdiğiniz...
Avni Onur Sevinç
Avni Onur Sevinçhttps://www.avnionursevinc.com/
Gelişimimize uygun ekolojiyi inşa etmek için çalışan bir Doğa. Doğa, aynı zamanda arkadaşlarını da arar. Bu temiz ekolojide olmak ister misin?

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol