Türkiye’de üniversiteleri “bahar şenliği” ile tanıştıran ve kendisine özgü programlarıyla gelenekselleşen ODTÜ Bahar Şenliği, bu sene 31. kez, 10 – 13 Mayıs 2017 tarihlerinde ODTÜ Kampüsü’nde gerçekleşiyor. Son iki yıldır rektörlüğün baskılarıyla, önce 2015 tüm şenliğin iptal olduğu, geçen sene ise Devrim’siz, yani stadyum konserleri olmadan gerçekleşen bahar şenlikleri, bu sene daha da genişlemiş ve zenginleşmiş programıyla gerçekleşecek.

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen şenlikte, bu sene Kültür Kongre Merkezi etkinliklerine de ağırlık verildiği görülüyor. Şenliğin rock ve özgün müzik ağırlıklı yapısının, klasik ve caz müzik dinletileri, tiyatro oyunları ve dans gösterileriyle zenginleştiği görülüyor. Bu sene sempozyumdaki bilimsel etkinliklerin artışı da göze çarpıyor.

ODTÜ KKM Programı

UGT tarafından şu ana kadar açıklanan festival etkinliklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Devrim konserleri ve tüm program açıklandıkça, sayfamızda bilgiler güncellenecektir.

ODTÜ Bahar Şenlikleri, muhalif yapısı, bilimi ve eğlenceyi harmanlayan yenilikçi yaklaşımı ve özgürlükçü ortamıyla; ODTÜ geleneğini sürdürüyor ve yıl boyunca yoğun akademik ortamın yorgunluğundan bir nebze de olsa tüm ODTÜ’lüleri uzaklaştırıyor.

Bitirmeden, önemli bir notu da iletmeyi unutmayalım: Her sene, türlü çeşitli yöntemlerle ODTÜ mensubu olmayanların da şenliklere katılımı konusunda bu sene daha sert bir tutum oluşmuş gibi görünüyor. Zira UGT tarafından yapılan tüm açıklamalarda ve bütün etkinlik sayfalarında “NOT: ODTÜ DIŞINDAN KATILIM MÜMKÜN DEĞİLDİR.” ifadesi bulunuyor.

Olsun, ODTÜ bizim, üniversiteler bizim, şenlikler bizim.

Bir gün tüm kampüslerimizi özgürleştireceğiz. O zamana kadar, şimdi biraz eğlence molası.

ODTÜ’de görüşmek üzere…

Alıntı: İnadına Haber