Mobstr takma isimli graffiti sanatçısı yaşadığı yerdeki yerel yönetimin sabrını sınayarak küçük ancak oldukça başarılı bir sosyal deney yaptı.

Her gün işe giderken yanından geçtiği tuğla binanın üzerine graffiti yapmaya başlayan sanatçı, yerel yönetimin dikkatini çekince bunu küçük bir sosyal deneye çevirdi. Mobstr takma isimli sanatçı yaşananları şöyle açıklıyor:

“Her gün işe giderken bu binanın yanından bisikletle geçiyordum. Bir gün geçerken kırmızı boyalı yerdeki eski graffitilerin üzerini yine kırmızı boyayla kapatıldığını farkettim. Ancak kırmızı alanın dışındaki yerlerin basınçlı yıkayıcı ile temizlendiğini anladım. Deneyi başlatmaya beni sevk eden şey bu oldu.”

Mobstr Graffiti 1 Mobstr Graffiti 2 Mobstr Graffiti 3 Mobstr Graffiti 4 Mobstr Graffiti 5 Mobstr Graffiti 6 Mobstr Graffiti 7 Mobstr Graffiti 8 Mobstr Graffiti 9 Mobstr Graffiti 10 Mobstr Graffiti 11Mobstr Graffiti 12Mobstr Graffiti 13Mobstr Graffiti 14Mobstr Graffiti 15Mobstr Graffiti 16Mobstr Graffiti 17Mobstr Graffiti 18Mobstr Graffiti 19Mobstr Graffiti 20Mobstr Graffiti 21Mobstr Graffiti 22Mobstr Graffiti 23Mobstr Graffiti 24Mobstr Graffiti 25Mobstr Graffiti 26Mobstr Graffiti 27Mobstr Graffiti 28Mobstr Graffiti 29

Hazırlayan: Burak Avşar