Ana SayfaDuyurular & EtkinliklerGrup Yorum 23 Nisan'da Yenikapı'da "Bağımsız Türkiye" diye haykıracak

Grup Yorum 23 Nisan’da Yenikapı’da “Bağımsız Türkiye” diye haykıracak

-

32 yıldır “Bağımsız Türkiye” diye haykırıyoruz, 23 Nisan 2017 Pazar günü bir kez daha haykıracağız!

Umudumuzu, Adalet Özlemimizi, Değerlerimizi, Mücadelemizi Yerin Yedi Kat Dibinde Boğmaya Çalışanlara; Emperyalizme ve Faşizme Karşı “İlle Kavga” diyeceğiz!

Ülkemiz zorlu süreçlerden geçiyor. OHAL bahane gösterilerek; emekçiler iktidarın hedefinde yer alıyor. OHAL maskesinin arkasında yaptığı hukuksuzluğu ve adaletsizliği saklıyor AKP. En ufak hak arama mücadelesine bile izin verilmiyor. AKP iktidarı 16 yıl boyunca halka zulümden, işkenceden, işsizlikten, yoksulluktan başka bir şey vermedi. 16 yılda hatırımızda kalan Berkinler, Uğur Kaymazlar, Hasan Feritler, Dilek Doğanlar, Ali İsmailler, Abdullah Cömertler ve daha nice katliamlar. 16 yılda hatırımızda kalan yanmış yıkılmış kürt illeri Cizre, Şırnak, Nusaybin, Sur ve daha niceleri.

32 yıldır mücadelemizden bir milim bile sapmadık. Ekmek adalet ve özgürlük istemeye devam ettik.

Bir kar makinası olduğumuz, doğrudur ülkemizde faşizmin saldırılarını ilk göğüsleyenlerden olduk… Birbiri ardına ilan edilen KHK’larla hak ihlallerine her gün her alanda yenileri ekleniyor. Sanat alanlarından, kurumlardan bireysel sanatçılara kadar her kesim de bu saldırılardan nasibini alıyor.

Bu saldırıları püskürtmenin tek yolunun omuz omuza vermek olduğunu biliyoruz. Şimdi daha sıkı sarılmalıyız hayata ve kavgaya, şimdi daha fazla emek vermeliyiz gelecek günler için… Her zaman her koşulda İlle Kavga demeliyiz.

En büyük meydan konserini hakla birlikte örgütlemenin gücü var bizde…

Son 10 yılda ülkemizin en büyük, en görkemli konserlerine halkımızla birlikte imza attık. Ülkemizin meydanlarında özgürlük türkülerini hep birlikte söylemenin coşkusunu yaşadık. El birliğiyle doldurduk alanları, sahnemizi… Dev halk korosuyla, orkestrasıyla, konuk sanatçı dostlarımızla yine türkülerimizi söyleyeceğiz.

7. Bağımsız Türkiye Konserimizi de böyle örgütleyeceğiz.

Kol kola
Omuz omuza
Yan yana
TEK YÜREK OLACAĞIZ…

23 Nisan’da Bağımsız Türkiye düşümüzü büyütmek için İlle Kavga diyeceğimiz konserimize tüm halkımız, sanatçı dostlarımız davetlidir.

TARİH- SAAT: 23 Nisan- 15:00
YENİKAPI MEYDANI
0212 238 81 46

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol