32 yıldır “Bağımsız Türkiye” diye haykırıyoruz, 23 Nisan 2017 Pazar günü bir kez daha haykıracağız!

Umudumuzu, Adalet Özlemimizi, Değerlerimizi, Mücadelemizi Yerin Yedi Kat Dibinde Boğmaya Çalışanlara; Emperyalizme ve Faşizme Karşı “İlle Kavga” diyeceğiz!

Ülkemiz zorlu süreçlerden geçiyor. OHAL bahane gösterilerek; emekçiler iktidarın hedefinde yer alıyor. OHAL maskesinin arkasında yaptığı hukuksuzluğu ve adaletsizliği saklıyor AKP. En ufak hak arama mücadelesine bile izin verilmiyor. AKP iktidarı 16 yıl boyunca halka zulümden, işkenceden, işsizlikten, yoksulluktan başka bir şey vermedi. 16 yılda hatırımızda kalan Berkinler, Uğur Kaymazlar, Hasan Feritler, Dilek Doğanlar, Ali İsmailler, Abdullah Cömertler ve daha nice katliamlar. 16 yılda hatırımızda kalan yanmış yıkılmış kürt illeri Cizre, Şırnak, Nusaybin, Sur ve daha niceleri.

32 yıldır mücadelemizden bir milim bile sapmadık. Ekmek adalet ve özgürlük istemeye devam ettik.

Bir kar makinası olduğumuz, doğrudur ülkemizde faşizmin saldırılarını ilk göğüsleyenlerden olduk… Birbiri ardına ilan edilen KHK’larla hak ihlallerine her gün her alanda yenileri ekleniyor. Sanat alanlarından, kurumlardan bireysel sanatçılara kadar her kesim de bu saldırılardan nasibini alıyor.

Bu saldırıları püskürtmenin tek yolunun omuz omuza vermek olduğunu biliyoruz. Şimdi daha sıkı sarılmalıyız hayata ve kavgaya, şimdi daha fazla emek vermeliyiz gelecek günler için… Her zaman her koşulda İlle Kavga demeliyiz.

En büyük meydan konserini hakla birlikte örgütlemenin gücü var bizde…

Son 10 yılda ülkemizin en büyük, en görkemli konserlerine halkımızla birlikte imza attık. Ülkemizin meydanlarında özgürlük türkülerini hep birlikte söylemenin coşkusunu yaşadık. El birliğiyle doldurduk alanları, sahnemizi… Dev halk korosuyla, orkestrasıyla, konuk sanatçı dostlarımızla yine türkülerimizi söyleyeceğiz.

7. Bağımsız Türkiye Konserimizi de böyle örgütleyeceğiz.

Kol kola
Omuz omuza
Yan yana
TEK YÜREK OLACAĞIZ…

23 Nisan’da Bağımsız Türkiye düşümüzü büyütmek için İlle Kavga diyeceğimiz konserimize tüm halkımız, sanatçı dostlarımız davetlidir.

TARİH- SAAT: 23 Nisan- 15:00
YENİKAPI MEYDANI
0212 238 81 46