Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıHayvan özgürlükçülerinden "özgürlük eylemi": 3 keklik doğasına kavuşturuldu

Hayvan özgürlükçülerinden “özgürlük eylemi”: 3 keklik doğasına kavuşturuldu

-

Dünya genelinde bağımsız hayvan özgürleştirme eylemleri yapan ALF’in Türkiye’deki eylemcileri, keklik avcılarının kafesine girip 3 kekliği özgürleştirdi.

Hayvanların insanlar tarafından kafeslenemeyeceğini, köleleştiremeyeceğini ve doğasından koparılamayacağını düşünen ALF eylemcileri, keklik avcılarının kafesine girip 3 kekliği özgürleştirdi.

Hayvan özgürlükçülerinden "özgürlük eylemi": 3 keklik doğasına kavuşturuldu

Hayvan Özgürlüğü Çevirileri‘nin haberine göre keklik avcılarına bir de not bırakan eylemciler, “Tekrar geleceğiz!” mesajını vermeyi unutmadı.

Hayvan özgürlükçülerinden "özgürlük eylemi": 3 keklik doğasına kavuşturuldu

Lidersiz, merkezsiz ve hiyerarşisiz bir eylem grubu olan ALF (Hayvan Özgürlüğü Cephesi), 1976 yılında Ronnie Lee’nin girişimleriyle kurulduktan sonra günümüze kadar pek çok hayvan özgürleştirme eyleminde bulundu.

Hayvan türü ayırmadan bütün türlerin desteğine koşan eylemciler, özellikle kürk sektörünü milyonlarca zarara uğratmasıyla ABD’de bir terör örgütü olarak değerlendiriliyor ve eylemciler ağır cezalara çarptırılıyor.

Hazırlayan: Burak Avşar

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Siz de Gaia Dergi'de yazılarınızın çıkmasını istiyorsanız [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol