Ana SayfaKültür & SanatHer yer galeri: Sanata açılan 75 bin metrekare

Her yer galeri: Sanata açılan 75 bin metrekare

-

Doğuş Grubu, Doğuş’la Sanata Bi Yer platformu ile Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin işlerini sergileyebileceği bir gönüllü hareketine öncülük ediyor. Bu platform sayesinde Doğuş Grubu’na ait tüm lokasyonlar galeriye dönüştürülecek.

Gençleri yaratıcı olmaya teşvik eden ve toplumun geniş kesimleriyle buluşturmayı amaçlayan platformun ilk aşamasını, dijital bir galeri olarak tasarlanan Doğuş’la Sanata Bi Yer oluşturuyor. İsteyen her Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi resim, fotoğraf, video, heykel, enstalasyon, baskı – edisyon gibi eserlerini siteye yükleyebiliyor. Bu aşamada, uzmanlardan oluşan bir danışma kurulu, öğrencilerin çalışmalarını yarıştırma kaygısı gütmeden bir değerlendirme sürecinden geçiriyor. Değerlendirmenin sonucunda ise çalışmaların yalnızca nerede sergileneceğine karar veriliyor. Sürecin kıyasa dayalı olmaması da 20 gün gibi kısa bir sürede, 400 öğrencinin 700 işle platformda yer almasını sağladı.

İkinci aşamada ise öğrencilerin sitede yer alan eserleri Doğuş Grubu’na ait tüm restoran ve ofislerde yani şehrin her yerindeki birçok fiziksel mekanda hayat bulabilecek.

Platform, hem Türkiye’den hem de dünyadan birçok üniversite öğrencisinin katılımıyla her geçen gün zenginleşiyor. Kısa sürede yoğun katılımın da gösterdiği üzere, sanata daha fazla yer vermeye ve öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilecekleri daha nice platformlara ihtiyacımız var!

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...
Büşranur Tenik
Büşranur Tenik
sivil alanda çalışır, okur-yazar, bir oraya bir buraya gider, heyecanını asla kaybetmez.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol