Okuma süresi: < 1 dakika

Doğuş Grubu, Doğuş’la Sanata Bi Yer platformu ile Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin işlerini sergileyebileceği bir gönüllü hareketine öncülük ediyor. Bu platform sayesinde Doğuş Grubu’na ait tüm lokasyonlar galeriye dönüştürülecek.

Gençleri yaratıcı olmaya teşvik eden ve toplumun geniş kesimleriyle buluşturmayı amaçlayan platformun ilk aşamasını, dijital bir galeri olarak tasarlanan Doğuş’la Sanata Bi Yer oluşturuyor. İsteyen her Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi resim, fotoğraf, video, heykel, enstalasyon, baskı – edisyon gibi eserlerini siteye yükleyebiliyor. Bu aşamada, uzmanlardan oluşan bir danışma kurulu, öğrencilerin çalışmalarını yarıştırma kaygısı gütmeden bir değerlendirme sürecinden geçiriyor. Değerlendirmenin sonucunda ise çalışmaların yalnızca nerede sergileneceğine karar veriliyor. Sürecin kıyasa dayalı olmaması da 20 gün gibi kısa bir sürede, 400 öğrencinin 700 işle platformda yer almasını sağladı.

İkinci aşamada ise öğrencilerin sitede yer alan eserleri Doğuş Grubu’na ait tüm restoran ve ofislerde yani şehrin her yerindeki birçok fiziksel mekanda hayat bulabilecek.

Platform, hem Türkiye’den hem de dünyadan birçok üniversite öğrencisinin katılımıyla her geçen gün zenginleşiyor. Kısa sürede yoğun katılımın da gösterdiği üzere, sanata daha fazla yer vermeye ve öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilecekleri daha nice platformlara ihtiyacımız var!