Okuma süresi: 2 dakika

Bulunduğumuz coğrafyada yaşamanın zor olduğu aşikar. Kim olursanız olun toplum-devlet ikilisinin gazabından kaçamıyorsunuz. Ya ana bileşenlerden birine mensup bir erkek birey olarak dünyaya gelmelisiniz ya da sömürülüp ölmelisiniz. Seçim şansınız çok fazla yok. Maalesef bulunduğumuz coğrafyada değerli olabilmek için nüfuz sahibi olmanız gerekiyor. Söylemek istediklerinizi, istediğiniz yaşam biçimlerini ve birçok toplum sıkıntısı böyle aşabilirsiniz. Toplum sıkıntısını yaşayan etnik farklılardan cinsiyetlere, hayvanlardan tabiata kadar dört bir alana dağılmış sorunlarımızı aşabilmek adına da daha örgütlü ve daha çok birlikteliğe ihtiyacımız olduğu ortada.

Sürekli inkar edilen ve ölümün reva görüldüğü queer bireyler olarak daha fazla bir arada olunması adına farklı oluşumlar ve etkinlikler düzenlenmeli ve yaşananların üstesinden gelebilmenin ve yaşam biçimlerinin pratikleri daha çok paylaşılmalı. İşte böyle bir paylaşım amacıyla 7-13 Kasım tarihleri arasında anarşist mekan infiAl’de gerçekleştirilecek olan Heteroseksist Ablukaya Gedik: Queer-A etkinliğine hepiniz davetlisiniz.

queer-aHaftanın çağrı metni:

Baskıyla daha yeraltında,
Baskıyla daha radikal,
Baskıyla daha sapkın,

Ohal sürecinde tüm aramalar bedenlerimize dokunuyor, bedenlerimizi hapsediyor, bedenlerimize işkence yapılıyor. Ve savaş süresince bedenlerimiz katlediliyor. Yok saydığımız acılarımız ve durduramadığımız öfkemiz.

Her zamankinden biraz daha iyi geliyor bizlere yan yana gelmek, yan yana durmak, yana yana dokunmak. Tüm dayatmalara karşı, panseksüellerden asekseksüllere-heteronormatifin dışındaki her varoluşumuzla arzumuzu ve öfkemizi kucaklıyoruz, arzumuzu ve öfkemizi yaşıyoruz. Arzumuzda ve öfkemizde ısrarla aşktan vazgeçmiyoruz.

Şiddetimiz çok hoş, çok güzel şefkatimiz*

Konuşulamayan, göz deviren, dudak büken, boğazda düğümlenen,
Coşan, şahlanan, kucaklayan duygularla,

Etrafımızdaki aşka ve bedenimizdeki infiale, içten bir dostluk kurmaya davet ediyoruz, buradayız.
Kuirleşen anarşiye meylediyoruz, buradayız.

anarko-kuir-hafta-heteroseksist-ablukaya-gedik