Okuma süresi: < 1 dakika

Zorlu Performans Sanatları tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Ramazanda Caz konserleri kapsamında 21 Haziran gecesi Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahne alan Hindi Zahra, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Çeşitli müzik türlerini harmanladığı sevilen şarkıları ve büyülü sesiyle geniş kitlelerce sevilen sempatik sanatçı, çoğunlukla 2015’te çıkardığı son albümü Homeland’den şarkılar seslendirdi. Zahra, Handmade albümünün sevilen şarkıları Beautiful Tango, Stand Up, Silence’ı söylemeyi de ihmal etmedi.

Caz ve dünya müziğini kendince yorumlayan yetenekli sanatçı Hindi Zahra, nevi şahsına münhasır sesi, dansları ve Fas kökenlerinden gelen enstrümanlarla konseri zenginleştirdi.

Hindi Zahra’ya konserde; Jeffrey Hallam, Raphael Seguinier, Jerome Plasseraud, Ian Evans, Benoit Bloch, David Dupuis ile Paul Savagnac gibi her biri solo olarak enstrümanlarıyla muhteşem performanslar sergileyen müzisyenler eşlik etti.

Şarkıları sırasında dinleyicilerini dans ettiren ve konserin ardından uzun süre ayakta alkışlanan Hindi Zahra, sahneye geri dönerek 5 şarkı daha yorumladı.

2009 yılında yayımladığı EP ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Hindi Zahra, 2010 yılında ilk albümü Handmade’i çıkarmıştı. At The Same Time, Fascination, Oursoul gibi şarkılar ve özellikle Beautiful Tango, çok sevilmişti.

Caz konserleri sürecek

Hindi-zahra2

2015 yılında çıkardığı Homeland albümü ile de başarısını sürdüren Zahra, aynı zamanda Tala Hadid’in The Narrow Frame of Midnight (Gecenin Çerçevesi) ve Fatih Akın’ın The Cut (Kesik) filmlerindeki oyunculuk performansıyla da beğeni toplamıştı.

Ramazan’da Caz konserleri 23 Haziran’da yine İstanbul PSM’de gerçekleştirilecek Markus Stockhausen ve Florian Weber’in “Inside Out” konseriyle devam edecek.