Okuma süresi: < 1 dakika

LGBTİ+’lere yönelik ayrımcı ve dışlayıcı açıklamalar ve eylemlerde bulunanların, ödüllendirildiği Hormonlu Domates Homofobi ve Transfobi Ödülleri’nin 12’ncisi için aday belirleme süreci başladı. 

24’üncü İstanbul LGBTİ+ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks) Onur Haftası kapsamında verilecek Hormonlu Domates ödülleri için siyaset, medya, eğlence, eğitim, spor, yaşam alanları, sansür, beynelmilel ve kurum kategorilerinde seçtiğiniz adaylarınızı #hormonludomates2016 hashtag’i ile Twitter ve Facebook’tan paylaşabilir ya da 28 Mayıs 2016 tarihine kadar [email protected] adresine gönderebilirsiniz.
 hormonlu-domates

2005 yılından beri ilk yılı hariç her yıl Onur Haftası kapsamında açık çağrıyla belirlenen adaylar, LGBTT bireyler hakkında homofobik/transfobik sözler sarf eden veya uygulamalarda bulunan kişi ve kurumlardan oluşuyor. Bu adaylar da ödül almak üzere törene davet ediliyor. Ödüller, Onur Haftası’ndan sonra 23 Haziran Perşembe gecesi Şişli Kent Kültür Merkezi’ndeki törenle sahiplerini bulacak.

hormonlu domates odulleri
Geçen yılın ödül kazananların tam listesi için lütfen tıklayın.
 
2015 yılında yaşananlara inat bu yıl 26 Haziran 2016 günü 14. Onur Yürüyüşü’nde, LGBT+ hareketi sokakları dolduracak. İsterseniz buradan Onur Haftası’na destek kampanyasına da katılabilirsiniz.