Okuma süresi: < 1 dakika

Bu yıl 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinliklerini “Gelin bahçemizi ekelim”** teması ile gerçekleştirecek Cappadox, herkesi Kapadokya‘nın özel doğasına davet ediyor. 

Türkiye’nin ilk destinasyon ve deneyim festivali Cappadox‘ta, bu yıl tohumların ekildiği ortak bir mirasın izini sürmeye hazırlanıyor. Cappadox, ismini ise bu coğrafyanın geçmişinden, doğasından ve suyun akışkanlığından alıyor. Günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir pencereden bakarak hıza ve küresele karşı, doğanın ritmini, insani ölçeği ve yereli merkeze alan Cappadox 2016, Uçhisar, Göreme ve yakın çevresindeki etkinliklerle gerçekleşecek.

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen Cappadox’ta Türkiye’den ve yurtdışından yaklaşık 5 bin kişinin katılımcı olarak bulunduğu ifade ediliyor. Üç gün süren festival boyunca konserler, gün doğumu etkinlikleri, sergi ve performanslar, gurme tadımlar, doğa yürüyüşleri gibi etkinliklerle katılımcılar birçok deneyimi hep birlikte keşfettiler.

Cappadox’ta ilk yıl:

Cappadox’ta 2016’nın etkinlik listesi yine heyecan verici. Kendine özgü çalım tekniğiyle bilinen udi Dhafer Youssef, doğu müziğinden esinlenerek hazırladığı parçalarla büyüleyen çellist Adam Hurst, Ambient ve New Age müziği doğu mistisizmi ile harmanlayan Laraaji, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan’ın enstrümanlarını konuşturdukları projeleri Taksim Trio ve yumuşak ses rengiyle piyano performansını zenginleştiren Karsu katılımcıları büyülemeye hazırlanıyor.

Hıza ve küresele karşı, doğanın ritmini, insani ölçeği ve yereli merkeze alan Cappadox, Fulya Erdemci küratörlüğünde ve Kevser Güler yardımcı küratörlüğünde gerçekleştirilen çağdaş sanat programında Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıları ağırlayacak.

Son olarak biletlerin Şubat ayından itibaren satışa çıktığını hatırlatalım.

twitter.com/CappadoxFest
facebook.com/CappadoxFestival

*Başlık şuradan geliyor.
**”Gelin bahçemizi ekelim” Voltaire’in ünlü kitabı “Candide”in son cümlesinden bir alıntı.