Okuma süresi: < 1 dakika

İhsan Hala olarak da bilinen Ali İhsan Çolak isimli trans kadının yaşadığı evin banyosu çöktü. Acilen tadilata ihtiyacı olan banyonun masraflarının karşılanabilmesi için internet üzerinden bir destek kampanyası başlatıldı.

Ali İhsan Çolak, Manisa – Akhisar’ın bir köyünde yaşayan 48 yaşında bir trans kadın. 2012 senesinde birçok festivalde gösterilen, Veysel Akşahin’in yönettiği “HALA” adlı belgeselde de izleyebileceğiniz gibi yaşamını son derece kısıtlı imkanlarla sürdüren İhsan Hala’nın evinin banyosunun tamir edilebilmesi için internet üzerinden bir toplu bağış kampanyası başlatıldı.

"İhsan Hala” olarak bilinen Ali İhsan Çolak için bağış kampanyası başlatıldı

Büyükşehir yaşantısının kendisine uygun olmadığını belirten ve İzmir’de bir süre yaşadıktan sonra köyüne dönmeyi tercih eden Ali İhsan’ın cinsel kimliği nedeni ile kardeşleriyle arası çok iyi sayılmaz. Geçimini sağlayabileceği olanaklar oldukça kısıtlı olan ve genellikle geçici işlerde çalışan Ali İhsan’ın bu nedenden dolayı çöken banyosunun tadilatı için desteğe ihtiyacı var.

İsteyen herkesin destek verebileceği kampanyaya şu ana kadar toplam 567 dolar bağışlandı. Kampanyanın hedefi 3 bin 500 dolar toplayarak tadilat masrafının tamamını karşılamak.

İhsan Hala’nın yaşamını anlatan HALA isimli belgesel

Kampanya üzerinden yardım etmek için buraya tıklayınız.