Okuma süresi: 4 dakika
17-24 Nisan Pazartesi & Salı | 19:30
Ian McKellen ve Patrick Stewart No Man’s Land ile aynı sahnede

İngiliz tiyatrosunun usta oyuncuları Ian McKellen ile Patrick Stewart, Harold Pinter imzalı No Man’s Land isimli oyununu Broadway’de büyük ilgi gördükten sonra, bu kez Londra’da Wyndham’s Theatre’da sahneliyorlar.

Hikayede yaşlanmakta olan iki yazar, Hirst ile Spooner, bir yaz gecesi Hampstead’de bir barda buluşup ardından da keyifli gecelerine Hirst’ün yakınlardaki malikânesinde devam ederler. Alkolün etkisi kendini gösterdikçe birbirlerine anlattıkları hikâyeler de inanılmaz hale gelir; hareketli sohbetleri bir yerden sonra sivri bir güç savaşına dönüşür, eve iki genç adamın gelişleriyle de işler karışır. Oyuncular Owen Teale ve Damien Molony’nin de katkılarıyla Harold Pinter’ın klasik komedisi muhteşem oyunculuklarla kült bir hal alıyor.

National Theatre’ın satış rekorları kıran, kritiklerden beş yıldız alan bu oyunu şimdi Salon ekranında. No Man’s Land, yüksek çözünürlüklü kaydıyla 17 ve 24 Nisan’da Salon’da kurulacak beyaz perdede izleyicilerin beğenisine sunulacak. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

18 & 19 Nisan | Salı & Çarşamba | 21.30
Riff Cohen, Ravid Kahalani ile Salon’da buluşuyor

Paris’te yaşayan şarkıcı, söz yazarı, şahane kadın Riff Cohen, 2012’de yayımladığı ilk albümü ”A Paris” ile Türkiye’nin en sevdiği yabancı müzisyen oldu. Verdiği konserlerin bilet kuyrukları sokaklara kadar taştı. Onu çok seven İstanbul izleyicisiyle bir kez daha buluşmak üzere, egzotik güzelliğiyle ve bütün neşesiyle %100 Müzik sponsorluğunda 18 ve 19 Nisan’da iki akşam üst üste Salon’da.

Cohen, her iki konserinde de Yemen Blues’un kurucusu, vokalist Ravid Kahalani’yle aynı sahneyi paylaşacak. Geleneksel Yemen müziklerini groove, funk, mambo hatta deep soul ile birleştirerek dünya müziğinde eşi görülmemiş özgünlükte işlere imza atan Kahalani’nin yarattığı orijinal sound dünya çapında takdir kazandı. Şimdi kliplerinde oynadığı, birçok düette işbirliği yaptığı dostu Riff Cohen ile aynı sahneyi paylaşmaya hazırlanıyor. Konserin biletleri tükenmiştir.

21 Nisan Cuma | 22:00
Alternatif sahnenin doğaçlama adına en üretken gruplarından Gevende

Türkiye alternatif müzik sahnesinin en önemli gruplarından olan Gevende, Türkiye genelinde ve dünyanın birçok kentinde önemli festivallere katıldı. St. Antuan kilisesinde verdikleri konser ve sonrasında yayımladıkları konserin canlı performans albümüyle takipçilerini büyülediler.

Monochrama adlı video oyununun müziklerini de yapan grup, yıllardır sabırsızlıkla beklenen yeni albümleri ”Kırınardı”yı tamamladıktan sonra, Tolga Karaçelik’in Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nda çektiği klipleri ”Vertigo” ile bütün interneti salladılar. Hayranlarıyla kavuşmak üzere, doğaçlama performanslarıyla 21 Nisan Cuma akşamı Salon’da olacaklar. Konserin biletleri ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

22 Nisan Cumartesi | 22.30
Yeni albümüyle Can Kazaz Salon’da

Şarkıcı ve söz yazarı Can Kazaz, gündüzlerini akademide, gecelerini performanslarda geçiren genç müzisyenlerden birisi olarak multi-enstrümantalist olma yolunda emin adımlar atıyor, tuşlu çalgılar, gitar, bağlama, mandolin, melodika, perküsyon ve eline ne geçerse çalıyor. Politik mizah yaptığı kayıtlarıyla 2013’te dikkatleri çekti, ardından ”Yollar ve Su” albümüyle akıllarda yer etti.

2014 sonunda ”Kesme Bardak” isimli bir kısa çalar yayımladı. Kadife vokalleri ve dinlendirici melodileriyle son dönemin en iyi şair / bestecileri arasında gösteriliyor. Mart ayı sonunda adını kişisel blogundan alan ”Ben Sizden Kaçtım” albümünü yayımladı. Can Kazaz’ın mutluluk veren sesi ve naif sözleri şimdi Salon’da. Konserin biletleri ayakta 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Bilet Bilgileri

Etkinliklerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.)

Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV‘yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Salon İKSV’de bu sezon da %100 Müzik konseptinde düzenlenecek konserler ile Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleri de izleyicilerle buluşacak.

MasterCard da Paha Biçilemez İstanbul programı kapsamında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor. Bowers & Wilkins de Salon İKSV’ye teknolojik destek veriyor.

Salon, takipçileri için BiTaksi işbirliğiyle dönüş yolunu kolaylaştırıyor. Konserler sonrasında taksi kullanmak isteyen takipçiler kredi kartı ödemelerinde 20TL değerindeki BiTaksi kuponu alabilecekler.

Salon hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.