Derin sesi, ruhu, folk ve blues esintili besteleriyle, dinleyicilerine farklı ruh hallerini bir arada yaşatan Fransız soul divası Imany, cover şarkılardan oluşan “Voodoo Cello”projesi ile Akra Caz Festivali seyircilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

İlk albümü “Shape of a Broken Heart” ile üç ülkede platin plak ödülü kazanarak geniş bir hayran kitlesi edinen dünyaca ünlü sanatçıya bu muhteşem konserde yedi çellist eşlik etti. Imany konseri öncesinde ise dinamik repertuvarları ile Akra Caz Band festival sahnesindeydi.

“Çok yakında tekrar görüşeceğiz!”

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği Imany, “Küçük bir kızken hayalini kurduğum tek şey şarkıcı olmaktı. Bunu gerçekleştirmek için gece gündüz çalıştım. Sonra ilk albümümü çıkardım ve o albümdeki ‘You Will Never Know’ parçası beni Türkiye ile buluşturdu ve Türk seyircisi ile birbirimizi çok sevdik.” dedi. Imany, konserin sonunda seyircilerin hep bir ağızdan eşlik ettiği “You Will Never Know” ve “Don’t Be So Shy” hitlerini seslendirdi ve “Çok yakında tekrar görüşeceğiz!” diyerek seyircilere veda etti.

Akra Hotels tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu 5. Antalya Akra Caz Festivali,08 Haziran tarihinde, Afrika köklerini Londra ilhamıyla buluşturan ve birbirinden özgün müzisyenlerden oluşan Kokoroko konseri ile devam edecek.