Okuma süresi: 2 dakika

Romanya’nın Cluj şehrinde yaşayan fotoğrafçı Ania Ciotlaus, sokak duvarlarına kendi yaptığı ahşap baskıları asıyor. Baskıları gören herhangi bir kişi bu eserleri duvardan alıp, evine götürebiliyor. Sanatını insanlarla paylaşmayı seven sanatçı durumu şöyle açıklıyor: 

”Sokak fotoğrafçılığı ve deneysel baskı ile daha çok ilgileniyorum. Ahşap baskıya bir süre önce girdim ve baskılanmış her fotoğrafın ahşap yüzeyinden ötürü eşsiz bir doku alması gerçeğini seviyorum. Bu eğlenceli ve karmaşık bir teknik ve sürecin büyük çoğunluğunda ellerinizi kullanmak zorundasınız ki ben çok keyif alıyorum. Yakın zamanda, onları şehrimin duvarlarına koymaya başladım çünkü onları yoldan geçenler ile rastgele paylaşmayı seviyorum.”

I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home1__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home2__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home3__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home4__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home5__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home6__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home7__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home8__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home9__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home10__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home11__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home12__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home15__880 I-hang-woodprints-around-the-city-for-people-to-find-and-take-home16__880

Kaynak: Bored Panda