Okuma süresi: 2 dakika

25 yaşındaki “Nude Yoga Girl” hesabının amacı Instagram’ın çıplaklık politikasını küçümsemek değil; o, yoga yeteneğini bedensel sanat eserleri yaratmak için kullanıyor.

Daily Mail’e verdiği röportajda, “Hesabımla insanların güzel olduklarını ve bedenleriyle muhteşem şeyler yapabileceklerini fark etmelerini sağlamak istiyorum” diyor ve devam ediyor, “Yoga, vücudumu olduğu gibi kabullenmemi sağladı.”

“Nude Yoga Girl”, çıplak vücudunu olağanüstü duruşlara çeviriyor. Fotoğrafları doğal ve minimal ve bu pozları siyah-beyaz çekmeyi tercih ediyor. Bu siyah-beyaz renk seçimi, vücudunun Instagram politikalarına göre gözükmemesi gereken bölgelerini kapatmasına yardımcı oluyor, böylece seyredenler çekimin sanatsal yanına odaklanabiliyorlar.

Yoga, gücü ve dengeyi sergilemesine yardımcı oluyor ve vücut hatlarının değerini görmesini sağlıyor. Bakanlar bu değerleri en sevdiği fotoğrafta görebilir: “Hayatlarımıza yön verebiliriz. Vücudumuza yön verebiliriz.”

Sanatçının Instagram hesabını incelemek için buraya tıklayınız.

NudeYogaGirl13NudeYogaGirl4NudeYogaGirl11NudeYogaGirl12NudeYogaGirl2NudeYogaGirl5NudeYogaGirl8NudeYogaGirl9NudeYogaGirl6

Kaynak: Bored Panda