Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıIowa'da 4 milyon tavuk katledilecek

Iowa’da 4 milyon tavuk katledilecek

-

Amerika’nın Iowa, Minnesota ve Wisconsin gibi eyaletlerindeki çiftliklerde kuş gribi tespit edildi.

The Huffington Post‘un haberine göre, Iowa’daki çiftliklerde toplamda 4 milyon tavukta H5N2 virüsü tespit edildi.

Virüs Mart ayından bu yana, 13 eyalette 30 milyon kuştan fazlasının kaybına yol açtı. Iowa’nın 12 bölgesinde 44 kuş gribi vakası görüldü.

Iowa’nın kuzeyindeki Wright bölgesindeki iki çiftlikte görülmemiş sayıda tavuk öldü ve örnekler, H5N2 virüsü için teste yollandı. Eğer onaylanırsa; 4 milyon kuşa ötenazi yapılacak ve Iowa’nın tavuk kaybı yaklaşık 25 milyon olacak.

Eyalet yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; hindi çiftliklerinde de virüs tespit edildi. Hindi kayıplarının Iowa’daki tavuk kayıplarından daha fazla olacağı belirtiliyor.

HPM-bird-flu-story
Kathleen Masterson/Harvest Public Media / Harvest Public Media

Çiftliklerdeki hayvanların sömürüye ve işkenceye uğrayıp katledildiğini biliyoruz. Lanetli insan yüzünden şimdi de milyonlarca tavuk öldürülecek. Tavuklar, dünyada en fazla sömürüye uğrayan hayvanlardır. İşte, Tavuk yememek için on neden size!

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol