Ana SayfaDuyurular & Etkinliklerİstanbul Devlet Opera ve Balesi yeni sezonunu 23 Eylül Cumartesi açıyor!

İstanbul Devlet Opera ve Balesi yeni sezonunu 23 Eylül Cumartesi açıyor!

-

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu sezon Açılış Konserini Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştiriyor. Verdi, Bellini, Donizetti, Massenet, Wagner, Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserleri seslendirilecek.

Konserde solist olarak; İstanbul seyircisinin yakından tanıdığı Evren Ekşi ve topluluğumuza yurt dışından gelerek yeni katılan Hale Soner ve Barbora Fritscher yer alıyor. Konserin orkestra şefi Roberto Gianola.

***

Ayrıca sezonuna damgasını vuracak olan ZORLU PSM-İDOB (İstanbul Devlet Opera ve Balesi) işbirliğinin ilk buluşması: Gala Konser! Konserde; Bizet, Verdi , Puccini, Donizetti ve Bellini gibi önemli bestecilerin operalarından oluşan repertuar, orkestra şef Serdar Yalçın ve deneyimli solistlerimiz Aylin Ateş, Murat Güney, Efe Kışlalı, Hüseyin Likos, Ayşe Sezerman ve Nazlı Deniz Süren sunuyorlar. Konser, 12 Ekim Perşembe Saat 20.00’de Zorlu PSM’de!

***

2017-18 sezonunda ilk kez sahnelenecek olan eserler; Ahmet Ümit’in “Ninatta’nın Bileziği” adlı romanından uyarlanan Evrim Demirel’in “Ninatta”, William Shakespeare’nin oyunundan uyarlanan, Giuseppe Verdi’nin “Falstaff”, G.F. Händel’in “Apollo ve Defne” operaları; Verdi’nin “Requiem”, G.Rossini’nin “Stabat Mater”, Carl Orff’un “Carmina Burana” adlı oratoryoları, L. Minkus’un “Don Kişot”, Ç. Işıközlü’nün “Judith” balesini ve çocuk oyunu olarak Mozart’ın “Sihirli Flüt (Tamino’nun Rüyası)” seyirciyle buluşacak!

***

Geçtiğimiz sezonlarda ilgi çeken ve bu sezon da devam edecek olan diğer eserler;

Başka Dünya/Selman Ada, Faust / C. Gounod, The Rake’Progress (Hovardanın Sonu) / I. Stravinsky, Ernani / G. Verdi, The Turn of the Screw (Kötülüğün Döngüsü) / B. Britten adlı operaları, La Belle Héléne (Güzel Helen) / J. Offenbach opereti,

Uyuyan Güzel / P. I. Çaykovski, Fındıkkıran / P. İ. Çaykovski, Sondan Önce-3 Aşk – 4 Mevsim / D. Sonnenbluck – U. Seyrek adlı baleleri, Dünya Dans Günü etkinlikleri.

MDT (Modern Dans Topluluğu) ise Jizel, Seyahatname, Klasik Modernler, İinsan Hakları Günü, Şehir Orman, Ergime, Nevruz, Dünya Şiir Günü, Irk Ayrımı İle Mücadele, Barok Konser ve Güldestan adlı modern danslar. Çocuk için “Öylesine bir dinleti” ve “Kuklacı” adlı oyunları kaçıranlar bu sezon izleme fırsatı bulacaklar.

***

Yoğun ilgiyle karşılanan konserlere bu sezonda yenileri eklenerek devam edecek.

Detaylı bilgi ve bilet satışı için: www.dobgm.gov.tr

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol