İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu sezon Açılış Konserini Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştiriyor. Verdi, Bellini, Donizetti, Massenet, Wagner, Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserleri seslendirilecek.

Konserde solist olarak; İstanbul seyircisinin yakından tanıdığı Evren Ekşi ve topluluğumuza yurt dışından gelerek yeni katılan Hale Soner ve Barbora Fritscher yer alıyor. Konserin orkestra şefi Roberto Gianola.

***

Ayrıca sezonuna damgasını vuracak olan ZORLU PSM-İDOB (İstanbul Devlet Opera ve Balesi) işbirliğinin ilk buluşması: Gala Konser! Konserde; Bizet, Verdi , Puccini, Donizetti ve Bellini gibi önemli bestecilerin operalarından oluşan repertuar, orkestra şef Serdar Yalçın ve deneyimli solistlerimiz Aylin Ateş, Murat Güney, Efe Kışlalı, Hüseyin Likos, Ayşe Sezerman ve Nazlı Deniz Süren sunuyorlar. Konser, 12 Ekim Perşembe Saat 20.00’de Zorlu PSM’de!

***

2017-18 sezonunda ilk kez sahnelenecek olan eserler; Ahmet Ümit’in “Ninatta’nın Bileziği” adlı romanından uyarlanan Evrim Demirel’in “Ninatta”, William Shakespeare’nin oyunundan uyarlanan, Giuseppe Verdi’nin “Falstaff”, G.F. Händel’in “Apollo ve Defne” operaları; Verdi’nin “Requiem”, G.Rossini’nin “Stabat Mater”, Carl Orff’un “Carmina Burana” adlı oratoryoları, L. Minkus’un “Don Kişot”, Ç. Işıközlü’nün “Judith” balesini ve çocuk oyunu olarak Mozart’ın “Sihirli Flüt (Tamino’nun Rüyası)” seyirciyle buluşacak!

***

Geçtiğimiz sezonlarda ilgi çeken ve bu sezon da devam edecek olan diğer eserler;

Başka Dünya/Selman Ada, Faust / C. Gounod, The Rake’Progress (Hovardanın Sonu) / I. Stravinsky, Ernani / G. Verdi, The Turn of the Screw (Kötülüğün Döngüsü) / B. Britten adlı operaları, La Belle Héléne (Güzel Helen) / J. Offenbach opereti,

Uyuyan Güzel / P. I. Çaykovski, Fındıkkıran / P. İ. Çaykovski, Sondan Önce-3 Aşk – 4 Mevsim / D. Sonnenbluck – U. Seyrek adlı baleleri, Dünya Dans Günü etkinlikleri.

MDT (Modern Dans Topluluğu) ise Jizel, Seyahatname, Klasik Modernler, İinsan Hakları Günü, Şehir Orman, Ergime, Nevruz, Dünya Şiir Günü, Irk Ayrımı İle Mücadele, Barok Konser ve Güldestan adlı modern danslar. Çocuk için “Öylesine bir dinleti” ve “Kuklacı” adlı oyunları kaçıranlar bu sezon izleme fırsatı bulacaklar.

***

Yoğun ilgiyle karşılanan konserlere bu sezonda yenileri eklenerek devam edecek.

Detaylı bilgi ve bilet satışı için: www.dobgm.gov.tr